×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

همزمان با دهه توليد و تجارت در جريان است:

نخستين نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط با حضور 100 شركت دانش بنيان و كسب و كار نوپا/ نمايش توانمندي‌ها و به‌هم رساني شركت‌هاي دانش بنيان و استارتاپ‌ها با سرمايه گذاران و صاحبان صنايع

نخستين نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط با حضور 100 شركت دانش بنيان و كسب و كار نوپا به مدت 4 روز در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برپا شد.

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط در تهران آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نخستين نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط با حضور 100 شركت دانش بنيان و كسب و كار نوپا به مدت 4 روز در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برپا شد.

در اين نمايشگاه كه با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در دهه توليد و تجارت داير شده است، 70 شركت دانش بنيان مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور و 30 كسب و كار نوپا (استارتاپ) در قالب يكصد غرفه حضور دارند.

شركت‌هاي كوچك و متوسط حاضر در اين رويداد نمايشگاهي، با نمايش توانمندي‌هاي خود، در راستاي به‌هم رساني شركت‌هاي دانش بنيان و استارتاپ‌ها با سرمايه گذاران و صاحبان واحدهاي صنعتي به منظور تقويت و توسعه بنگاه‌ها و دانش بنيان نمودن واحدهاي توليدي گام برمي‌دارند.

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط همزمان با دهه تولید و تجارت، از پنجم (روز زيرساخت؛ بنيان توليد و تجارت) تا هشتم تير (روز توليد؛ دانش بنيان و اشتغال‌ آفرين) به مدت 4 روز در سالن‌هاي شماره 6، 7 و 27 محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران پذیرای عموم علاقه‌مندان است.

از استان آذربایجان شرقی، ۵ شرکت دانش بنیان، شامل "ابزار طب جهان بین" تولید کننده تجهیزات پزشکی، "آذر حسگر نوین" تولید کننده انواع سنسور، "صنایع نوین اندیش سهند آرام" تولید کننده انواع برش لیزری، "شیمی کانه ایرانیان" تولید کننده انواع محصولات شیمیایی و "مبتکران ماندانا پلیمر" تولید کننده عایق و کامپوزیت‌های پلیمری در این نمایشگاه حضور دارند.

همچنين در اين نمايشگاه، شركت "گروه رایان فن" که در حوزه سامانه‌های سرمایشی فعاليت دارند نیز از آذربایجان شرقی در بخش كسب و كارهاي نوپا به ارائه توانمندي‌هاي خود مي‌پردازد.

آذربایجان غربی نیز با دو شرکت دانش بنیان "نفیس تدبیر هوشمند" تولید کننده دستگاه‌های ضد سرمازدگی کشاورزی و "آترا ارتوپد" تولید کننده تجهیزات پزشکی در این نمایشگاه حاضر است.

این استان همچنين شرکت استارتاپی "آنتی الوپسی" که دستگاه جلوگیری از ریزش مو در بیماران سرطانی را تولید می‌کند، به این نمایشگاه آورده است.

در اين نمايشگاه، اردبیل با دو شرکت دانش بنیان "الکترونیک پردازش سبلان" تولید کننده قطعات الکترونیکی و "بنیان مرصوص دامون" تولید کننده تجهیزات پزشکی حضور دارد.

تیم SBD که در حوزه تولید مصالح مقاوم ساختمانی فعال است نیز به‌عنوان استارتاپ استان اردبیل در این نمایشگاه توانمندي‌هاي خود را عرضه مي‌كند.

استان ایلام نیز دو شرکت استارتاپی در حوزه طراحی و کاربرد پلیمرهای سوپر جاذب آب اصلاح شده با نانو و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی با سازه‌ها و معماری در صنایع را روانه اين نمايشگاه كرده است.

همچنین اصفهان با ۶ شرکت دانش بنیان، از جمله "کیمیا فرآیند نقش جهان" در حوزه شیمیایی، "بسپار فرآیند آریا" در حوزه شیمیایی افزودنی‌های پلاستیک، "آریا پروشات رایکا" در حوزه تجهیزات پزشکی، "ماشین سازی کروغلی" در حوزه فلزی، "آریا نفت آذر آپادانا" در حوزه پلیمری و "دزپاد صنعت سازه" در حوزه فلزی در این نمایشگاه حضور دارد.

این استان در بخش استارتاپ‌ها نیز دو شرکت "بهین آب زنده رود" و "بسپار گستر" را به این نمایشگاه آورده است.

شرکت‌های "فروزش پخش" در زمینه توليد بخاری ماشین‌های سنگین و "درسا دارو" در زمینه توليد دارو و فرآورده‌های دارویی نيز دو شرکت دانش بنیان از البرز هستند.

استارتاپ "ربات معامله گرد" فعال در نرم افزارهای رصد سهام و بازار به‌عنوان كسب و كار نوپاي این استان در نمایشگاه حاضر است.

همچنین "نازنین زرین طاها" در حوزه صنایع غذایی و "توسعه فناوری جلبک‌های خلیج فارس" در حوزه محصولات زیست‌ فناوری، شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر در این نمایشگاه می‌باشند.

تهران نيز با ۴ شرکت دانش‌ بنیان "سازه پایدار الهیه" تولید کننده عایق‌های حرارتی برودتی، "نوین سازان صنعت ستاره" تولید کننده تیرچه، "گیاهان دارویی آسیا" تولید کننده گیاهان دارویی و "توانا صنعت ویرا" تولید کننده دستگاه تصفیه آب در این نمایشگاه حضور دارد.

استارتاپ تبدیل کود آلی به تصفیه کننده هوا نیز از این استان در بخش كسب و كارهاي نوپاي نمایشگاه حضور دارد.

شرکت‌های "البرز توان" در حوزه کنتور هوشمند آب، "شهد زاگرس" در حوزه تولید مالت و محصولات مرتبط، "فناوران ابزار دقیق کوهرنگ" در حوزه زیست فناورانه کشاورزی و "رعد فهد مهر زردکوه" در حوزه هوشمند سازی خطوط تولید نیز 4 شرکت دانش بنیان استان چهارمحال و بختیاری هستند.

دو استارتاپ دستگاه تشخیص و پیش‌بینی عیب موتورهای القایی تک فاز و سه فاز و دستگاه کنترلر یکپارچه (سامانه نگهداری تجهیزات صنعتی) نیز نمایندگان استارتاپی چهارمحال و بختیاری در این نمایشگاه هستند.

همچنین استان خراسان رضوی در بخش دانش بنیان، یک شرکت با نام "نخ کش حریر مشهد" تولید کننده نخ کش‌های نساجی دارد و خراسان شمالی با دو شرکت دانش بنیان "پلیمر آذین فورج" تولید کننده رینگ آلومینیومی و لوله‌های جدار ضخیم و "آرد لیان فرآور آریا" تولید کننده آلفا آلومینیوم در این نمایشگاه فعال است.

دو استارتاپ تولید ترکیبات پروبیوتیکی و ظروف غذای اتوماتیک نیز نمایندگان خراسان رضوی در بخش استارت آپ‌های این نمایشگاه هستند.

استان خوزستان ۵ شرکت دانش بنیان "تگزوپد پارسیان کیش" تولید کننده نرم افزار شبیه سازی رسوب آسفالتین، "زیست فناوران صدرا نور" تولید کننده مواد دارویی، "پترو سرویس پارسیان کیش" تولید کننده نرم افزار انتقال داده و سنسورهای فشار، "زیما توسعه پارسیان کیش" تولید کننده گل حفاری پایه مغناطیسی و "تجهیزات فناوران سیمین تک" تولید کننده قطعات صنعتی و مکانیکال سیل را در این نمایشگاه دارد.

استان زنجان نیز با دو شرکت دانش بنیان "زرین شیمی گستر خاورمیانه" تولید کننده مواد شیمیایی و "کانی فرآوران بن فن" تولید کننده ماشین آلات سنگین فرآوری مواد معدنی در این نمایشگاه فعال است و استارتاپ "تزبار" که در حوزه سفارش بار آنلاین برای خدمات صنعتی فعال است، در بخش استارتاپ این استان حضور دارد.

استان سمنان سه شرکت دانش بنیان، شامل "سامفر"، "تجیران"، "توسعه فناوری ربات صنعتی هیوا" هر سه تولید کننده قطعات خودرو و شرکت "نانو ژن دارو" تولید کننده مواد ضد عفونی کننده را به این نمایشگاه آورده است.

استان سیستان و بلوچستان با دو شرکت دانش بنیان "معنا" فعال در هوشمند سازی معادن و "مجتمع آزمایشگاهی هامون آزمای شرق" فعال در حوزه آزمایشگاهی در این نمایشگاه حضور دارد.

قزوین نیز پنج شرکت دانش بنیان، شامل "بهره ور ماشین البرز" و "فن آور ابزار آریا" تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، "مواد مهندسی مکرر" تولید کننده محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی، "استیل غرب آسیا" تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و "آزاد فیلتر" تولید کننده محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی را روانه اين نمايشگاه كرده است.

این استان یک نماینده نیز در بخش استارتاپ‌ها در حوزه مواد شوینده آرایشی و بهداشتی دارد.

استان قم با چهار شرکت دانش بنیان "شیر اتوماتیک بلندای صنعت جهان افراز" تولید کننده شیرآلات صنعتی، "بازرگانی اطلس سرام کویر" تولید کننده بلوک‌های نسوز برق، "ابزار طب پویا" تولید کننده عدسی چشم و "زیست فناور سبز" تولید کننده بایوکود در این نمایشگاه فعال است.

همچنین استارتاپ "پالاپال پرداز فارس" در حوزه طراحی وب سایت نیز از استان فارس در بخش كسب و كارهاي نوپا حضور دارد.

استان کرمان نیز با دو شرکت دانش بنیان "بازیابی فلزات نادر" تولید کننده فلزات نادر از پسماند مس و "دانا زیست اکسیر هوشمند بوتیا" تولید کننده شوینده کارواش و پاک کننده دست در اين نمايشگاه حاضر است.

همچنين کرمانشاه با چهار شرکت دانش بنیان "ایده سازان رستار وستا" فعال در حوزه ساخت پرینترهای سه بعدی، "شادرام شیمی" تولید کننده مواد شیمیایی خاص و راه اندازی خطوط تولید شیمیایی، "کیمیا فرآیند تارا اکسیر" تولید کننده پودر قیر طبیعی بیتومین و "پرک شیمی" تولید کننده سود پرک و انواع شوینده‌های اسیدی و قلیایی به این نمایشگاه آمده است.

دو استارتاپ فعال در حوزه فریزرهای پرتابل و اپلیکیشن "وکیل سلام" نیز از استان کرمانشاه در بخش كسب و كارهاي نوپا حضور دارند.

کهگیلویه و بویراحمد نیز سه شرکت دانش بنیان "فرآوران طبیعت کیان" تولید کننده شوینده‌های پایه گیاهی، "زیما محیط فارس" فعال در حوزه تصفیه روغن ضایعات خوراکی و "گسترش کاربرد فناور" تولید کننده قطعات فیبر نوری و مخابرات را در این نمایشگاه حاضر کرده است.

همچنين استان گیلان سه شرکت دانش بنیان "بهین تحلیلگر" تولید کننده دیگ بخار و جرثقیل سقفی، "لفاف‌های چند لایه خزر" تولید کننده تجهیزات پزشکی اتاق عمل و "علم و فناوری سوبار" تولید کننده پرینترهای صنعتی را به این نمایشگاه آورده است.

دو استارتاپ "زیست زیما" که در حوزه تهیه جیره غذایی آبزیان بر مبنای ریز جلبک‌ها فعالیت دارد و ديگري تولید الکل از رب گوجه که در زمینه تعریف کاربردهای گسترده‌ الکل به‌عنوان ضد عفونی کننده دست و ... فعالیت دارد نیز از استان گیلان در بخش كسب و كارهاي نوپاي نمایشگاه حاضر هستند.

سه شرکت دانش  بنیان "صنعت سبز طبرستان" فعال در حوزه صنایع پایین دستی پتروشیمی، "مجتمع فرا صنعت طبرستان" تولید کننده ماشین آلات صنعت پلاستیک و "تولیدی رفاه آوران مازند" تولید کننده دای و رولر نیز از استان مازندران در این نمایشگاه حضور دارند.

در بخش كسب و كارهاي نوپا هم استارتاپ‌هاي "پروماک سیستم آویژه صنعت آریان" در زمینه طراحي سامانه کنترل هوشمند موتورخانه و "نانوبگ" که در حوزه تولید کیسه با استفاده از نانو ذرات برای استفاده بیماران سرطان مثانه فعال است، از استان مازندران به ارائه توانمندي‌هاي خود مي‌پردازند.

همچنین دو شرکت در حوزه بسته‌بندی VIP و دستگاه کاهنده تب نیز استارتاپ‌های استان لرستان در این نمایشگاه هستند.

استان گلستان در حوزه استارتاپ با یک شرکت با عنوان "انقلاب صنعتی چهارم" در نمايشگاه حاضر است که در زمینه طراحی سامانه‌های پشتیبانی بهینه سازی عملکرد اکترو پمپ فعالیت دارد.

همچنین استان هرمزگان، شرکت دانش بنیان "پلیمر هرمز برکه" تولید کننده محصولات پلی اتیلن و علائم کمک ناوبری را در این نمایشگاه حاضر کرده است.

مجموعه شرکت‌های "آرین کربن"، "نانو شیمی رامان"، "کرویا"، "ارمغان سلامت" و "نواندیش طب رایان" که در زمينه حوزه‌های خمیر الکترود، نانوسیلیس، پک استریل بیمارستانی و ... فعال هستند نيز در این نمایشگاه از سوي استان همدان حضور دارند.

همچنین همدان با مجموعه شرکت‌های "هگمتان داروی غرب"، "تدبیر دارو"، "پایا بسپار آریا"، "شیمی معدنی"، "رز پالایش غرب" و "صنعت پژوهان هیبرید" که در حوزه‌های دارویی، آبیاری، شیرآلات صنعتی، پارافین، ماژول و رطوبت سنج فعال هستند، در این نمایشگاه حضور دارد.

شرکت استارتاپی "بلومنیش" که در زمینه استفاده از فرآورده‌های پودر ماهی در محصولاتی از قبیل بیسکوئیت، ماهی و نان خشک فعال است نیز كسب و كار نوپاي این استان است.

همچنین دو استارتاپ "دس تو دس" در حوزه شبکه بازاریابی و "شمستا" در زمینه شتاب دهنده‌ها و بومی سازی قطعات صنعتی از سوي استان یزد در این نمایشگاه حضور دارند.

در حال حاضر بيش از 6 هزار شركت دانش بنيان در كشور وجود دارد، كه حدود 4 هزار واحد از آن‌ها، دانش بنيان توليدي و از اين تعداد نيز 572 واحد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي سراسر كشور مستقر هستند.

تاريخ: 1401/04/06  | ساعت: ١٤:٠٠ | شناسه: ١٨١٥٨ | تعداد نمايش: 171

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294329

  • بازديدکنندگان امروز : 3564

  • کل بازديدکنندگان : 17299293


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد