×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در نشست امضای تفاهم نامه همكاري سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در آستانه دهه تولید و تجارت عنوان شد:

علی رسولیان: به‌عنوان مسئول تأمین زیرساخت‌ها در حوزه صنعت، با نگاه ویژه‌اي به ارتقاء شاخص‌های کیفی و استاندارد سازی تأسيسات زيربنايي حرکت می‌کنيم/ مجید کیانپور: فصل جدیدی از همکاری و هم افزایی در راستاي ارتقاء کیفیت خدمات مشاوره در اجرای پروژه‌های زیرساختی شهرک‌ها و نواحی صنعتی آغاز شد

اين تفاهم نامه همكاري در راستاي استفاده مطلوب و بهینه از توانمندی‌های علمی و فنی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و ارتقاء کیفیت خدمات مشاوره ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، گمانه زنی و نمونه برداری، آزمایشات فیزیکی، شیمیایی و کنترل کیفیت حین اجرای پروژه‌های زیرساختی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها، ميان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت آزمایشگاه فنی و مكانيك خاك منعقد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که بیش از 2 هزار پروژه عمرانی و زیربنایی اکنون در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور درحال اجرا است، گفت: هزینه عمراني سالانه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حدود ۸ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه‌شنبه با بيان اين مطلب در نشست امضای تفاهم نامه همكاري با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک كه در آستانه دهه تولید و تجارت برگزار شد، افزود: موضوع 'کیفیت' و 'ماندگاری' نقش حائز اهمیتی در دنیا دارد و توجه به این موضوع در کشور ما نیز درحال افزایش و حساسیت‌ها روی ارزیابی کیفی درحال ارتقاء است.

وی با بیان این‌که برخي حوادث ناگوار و هزینه‌های استهلاک برخی پروژه‌ها، توجهات را به سمت ارتقاء شاخص‌های کیفی سوق داده است، اضافه کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مسئول تأمین زیرساخت‌ها در حوزه صنعت، با نگاه ویژه‌اي به موضوع ارتقاء شاخص‌های کیفی و استاندارد سازی تأسيسات زيربنايي خود حرکت می‌کند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که در حدود 844 شهرک و ناحیه صنعتی فعال كشور، پروژه‌های عمرانی زیادی درحال انجام است، ادامه داد: اکنون دو هزار پروژه زيرساختي با ۸ هزار میلیارد تومان هزینه‌های عمراني سالانه ما و همچنين هزینه‌هاي بخش خصوصی و سرمایه گذاران غیردولتی در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور درحال اجرا است.

رسولیان همچنين با تأكيد بر اين‌كه اگر به کیفیت توجه نشود، ماندگاری پروژه‌ها زیر سئوال می‌رود، اظهار داشت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حوزه ارتقاء شاخص‌های کیفی و ماندگاری ابنيه و تأسيسات می‌تواند به پروژه‌های اجرایی شهرك‌ها و نواحي صنعتي کمک کند.

وی هدف از امضای تفاهم نامه همكاري مشترک با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را توسعه کیفی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور عنوان و تصريح كرد: الزامات و مسیرهای جدیدی که وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تأمین زیرساخت‌ها برعهده ما قرار داده است، می‌تواند زمینه ساز همکاری‌های بیشتر شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به انواع پروژه‌های زیربنایی مرتبط با شهرک‌ها و نواحی صنعتی گفت: زیرساخت‌های مسیرهای ورودی شهرک‌ها، فضاهای داخلی، محل‌های عبور و مرور، تصفیه خانه‌هاي فاضلاب، پروژه‌های انتقال آب و گاز داخل شهرک‌ها و‌ نواحی صنعتی، از جمله طیف گسترده پروژه‌های عمرانی و زیربنایی ما به‌شمار می‌روند که می‌توانند در چارچوب همکاری با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حوزه ارتقاء کیفی و توجه به استانداردهای صنعت ساخت مورد توجه قرار گيرند.

رسولیان همچنین با بیان این‌که کمیته معماری در سطح شهرك‌ها و نواحی صنعتی كشور از امسال راه اندازی می‌شود، افزود: نگاه ویژه‌ای به موضوع زیرساخت‌ها با توجه به استانداردهای روز دنیا داریم تا اطمینان ما از کیفیت و استانداردها ارتقاء یابد.

وي با اشاره به این‌که برای ۱۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی جدید به دنبال مکان یابی هستیم، اضافه کرد: اقدامات ژئوفیزیک برای مکان ‌یابی این شهرک‌ها و نواحی صنعتی درحال اجراست که آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در این حوزه می‌تواند همکاری و تعامل تنگاتنگی با ما داشته باشد.

آغاز فصل جدیدی از همکاری و هم افزایی بين دو دستگاه
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نیز در اين نشست با بیان این‌که ۶۰۰ نوع آزمایش مختلف را در راستای ارتقاء کیفی و ارزیابی استانداردهای لازم ارائه می‌دهیم، گفت: با امضای این تفاهم نامه، فصل جدیدی از همکاری و هم افزایی بين شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آغاز می‌شود.

مجید کیانپور با اشاره به قدمت ۶۷ ساله شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و مراكز استاني آن در تمامی شهرهای كشور افزود: کارشناسان ما با فاصله کمتر از دو ساعت مسائل کنترل کیفی، زمین شناسی و ژئوتکنیک را با رعایت استانداردهای روز دنیا ارزیابی می‌نمایند.

وي همچنين با اشاره به این‌که با ۳۷ دستگاه اجرایی کشور درحال همکاری در زمینه کنترل کیفیت هستیم، اظهار امیدواری كرد با توجه به اهمیت ژئوتکنیک و کنترل کیفی سازه‌ها و با امضای این تفاهم نامه، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، یار و همکار مطمئن سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور باشد.

اين تفاهم نامه همكاري در راستاي استفاده مطلوب و بهینه از توانمندی‌های علمی و فنی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و ارتقاء کیفیت خدمات مشاوره ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، گمانه زنی و نمونه برداری، آزمایشات فیزیکی، شیمیایی و کنترل کیفیت حین اجرای پروژه‌های زیرساختی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها، ميان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت آزمایشگاه فنی و مكانيك خاك منعقد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشيه امضاي اين تفاهم نامه همكاري، از بخش‌های مختلف شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، از جمله آزمایشگاه‌هاي قیر و آسفالت، بتن و فلزات، مهندسی خاک، آزمایشگاه غیرمخرب و کارگاه آسفالت نيز بازديد كرد و از نزدیک در جریان توانمندی‌ها و روند فعاليت این مجموعه در حوزه‌های مختلف ارزیابی کیفی قرار گرفت.

تاريخ: 1401/03/31  | ساعت: ١٦:٠٠ | شناسه: ١٨٠١٢ | تعداد نمايش: 215


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294344

  • بازديدکنندگان امروز : 3729

  • کل بازديدکنندگان : 17299458


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد