×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار خراسان شمالی عنوان كرد:

امسال يك هزار و 500 کارگاه کوچک تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور ایجاد می‌شود/ تمرکز بر ایجاد ظرفیت‌های صنعتی در استان‌های محروم و توسعه صنعتی عدالت محور در همه نقاط كشور، به‌ويژه استان‌های کم برخوردار

علی رسولیان روز سه‌‌شنبه در دیدار با استاندار خراسان شمالی در بجنورد گفت: ایجاد واحدهاي کارگاهی کوچک در استان‌ها، با اولويت شركت‌هاي دانش بنيان و بانوان کارآفرین در دستور کار قرار گرفت و به همین دلیل پارسال يك هزار و ۴۰۰ کارگاه ایجاد شد تا این افراد بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال يك هزار و 500 کارگاه کوچک تولیدی برای متقاضيان توانمندی که قدرت تأمین فضای کافی برای کسب و کار خود ندارند، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه‌‌شنبه با بيان اين مطلب در دیدار با استاندار خراسان شمالی در بجنورد افزود: ایجاد واحدهاي کارگاهی کوچک در استان‌ها، با اولويت شركت‌هاي دانش بنيان و بانوان کارآفرین در دستور کار قرار گرفت و به همین دلیل پارسال يك هزار و ۴۰۰ کارگاه ایجاد شد تا این افراد بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند.

وي اضافه کرد: از يك هزار و 500 کارگاهی که احداث آن‌ها در برنامه امسال شركت شهرک‌هاي صنعتي استان‌ها قرار دارد، 30 کارگاه در خراسان شمالی است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: تمرکز ما ایجاد ظرفیت‌های صنعتی در استان‌های محروم و توسعه صنعتی عدالت محور در همه نقاط كشور، به‌ويژه استان‌های کم برخوردار است، به‌طوری که به خراسان شمالی نیز ۲۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها کمک شده است.

رسوليان همچنين خاطرنشان كرد: با توجه به تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی، ۴۰۰ هکتار به وسعت اراضی شهرک‌های صنعتی اين استان افزوده می‌شود.

وی با اشاره به کمبود زیرساخت‌های برق در استان‌ها اظهار داشت: وزارت نیرو به استناد قانون باید تا ورودی شهرک‌های صنعتی و در واحدهاي توليدي برق را منتقل کند، اما با توجه به این‌که در این مورد مشکلاتی وجود دارد، سارمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران در ایجاد پست‌های برق تا ۳۰ درصد مشارکت می‌کند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت تصريح كرد: در خراسان شمالی نیز در این مورد تعهد داریم و با کمک‌های دولتی در شیروان و گرمه زیرساخت‌های برق را عملیاتی مي‌کنیم.

استاندار خراسان شمالی نیز در این دیدار با بیان این‌که برای سهولت سرمایه گذاری، ۸۵ پروِژه بی نام آماده ارائه به سرمایه گذران است، گفت: قرار است پروژه‌های دیگری نیز به این تعداد اضافه شود تا بستر جذب سرمایه گذار آماده باشد.

محمد رضا حسین نژاد افزود: در تأمین آب و برق برای سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی مشکلاتی وجود دارد که باید حل شوند.

وی برق را یکی از موضوعات خاصی بیان کرد که کمبود آن در شهرک‌ها و نواحی صنعتی دیده می‌شود و مشكلاتي را براي صنعتگران و توليد كنندگان ايجاد مي‌كند.

استاندار خراسان شمالی اضافه كرد: احداث پست‌های برق در همین جهت پیگیری می‌شود و در سفر رئیس جمهور نیز پيشنهاد خواهد شد تا اعتباراتی برای آن به اين استان اختصاص یابد.

حسين نژاد ادامه داد: برخی پروژه‌ها در شهرک‌های صنعتی و خارج از آن آغاز شده که راه دسترسی آن باید با کمک استان و شرکت شهرک‌های صنعتی ایجاد شود.

وي يادآور شد: در این زمینه ظرفیتی در صندوق عدالت و توسعه وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد و اعتباراتی را دریافت نمود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در سفر امروز خود به استان خراسان شمالي از شهرک‌های صنعتی اسفراین و شیروان بازدید و عمليات اجرايي احداث سردر و چهار واحد کارگاهي در شهرك صنعتي اسفراین آغاز خواهد شد.

شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالي اکنون با دارا بودن 9 شهرک و 8 ناحیه صنعتی و يك منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 869 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 324 واحد صنعتی و 44 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم چهار هزار و 915 نفر را در اين استان فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/03/17  | ساعت: ٠٩:٣٠ | شناسه: ١٧٧٦٩ | تعداد نمايش: 232


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294480

  • بازديدکنندگان امروز : 7455

  • کل بازديدکنندگان : 17303185


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد