×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مهاباد اعلام كرد:

۲۰۰ هکتار زمین به محدوده شهرک صنعتی مهاباد افزوده می‌شود/ عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی به‌زودي آغاز مي‌شود

فتحعلی محمدزاده روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان مهاباد اظهار داشت: به دليل استقبال سرمايه گذاران، اراضی شهرک صنعتی مهاباد رو به اتمام است. زمین‌های اطراف این شهرک نيز اغلب با کاربری کشاورزی درجه یک و دو نبوده و مناسب الحاق به محدوده این شهرک هستند.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۲۰۰ هکتار از اراضی پيرامون شهرک صنعتی مهاباد به محدوده این شهرک افزوده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، فتحعلی محمدزاده روز چهارشنبه با بيان اين مطلب در نشست بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان مهاباد افزود: به دليل استقبال سرمايه گذاران، اراضی شهرک صنعتی مهاباد رو به اتمام است. زمین‌های اطراف این شهرک نيز اغلب با کاربری کشاورزی درجه یک و دو نبوده و مناسب الحاق به محدوده این شهرک هستند.

وی با بیان این‌که توسعه شهرک صنعتی مهاباد به پیشرفت کلی شهرستان کمک می‌کند، اضافه کرد: در همین ارتباط قیمت اراضی مورد نظر اطراف شهرک صنعتی توسط کارشناس رسمي دادگستري ارزیابی و با نرخ روز از مالکان خریداری خواهد شد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: همچنین زمین‌هایي که بدون سند بوده و در حال حاضر از آن بهره برداری کشاورزی می‌شود، از سوي منابع طبیعی پیگیري و با پرداخت هزینه آن برای الحاق به شهرک صنعتی مهاباد در اختیار اين سازمان قرار می‌گیرد.

محمدزاده با بیان این‌که حق و حقوق مردم منطقه هم به‌طور کامل محفوظ خواهد بود، تأکید کرد: با رفع مشکلات طرح توسعه شهرک صنعتی مهاباد، برای ۲۰ سال آینده مشکلی از بابت زمین وجود نخواهد داشت.

وی به مشکلات مربوط به تصفیه خانه فاضلاب این شهرک نیز اشاره كرد و اظهار داشت: راه اندازی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی در اولویت قرار دارد و مناقصه واگذاری آن در تاریخ هفتم خرداد سال جاری برگزار و در آینده نزدیک نسبت به رفع مشکل بوی نامطبوع اطراف شهرک، عملیات اجرایی انجام خواهد شد.

در ادامه اين نشست، مسائل و مشکلات مربوط به الحاق زمین‌های اطراف، تصفیه خانه فاضلاب، ايجاد شهرک‌های صنعتی شهرهای تازه تأسیس "گوگ تپه" و "خلیفان" مورد بررسي و تصميم گيري قرار گرفت.

شهرك صنعتي مهاباد دارای 62 هکتار مساحت است که 48 هکتار آن زمین صنعتی و 55 هکتار آن داراي سند تفكيكي است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 117 قرارداد حق انتفاع و بهره برداري با سرمايه‌ گذاران به مساحت 40 هكتار در آن منعقد شده است.

89 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری يك هزار و 523 میلیارد ریال برای يك هزار و 619 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

در شهرك صنعتی مهاباد همچنین تا پيش از اين 20 واحد كارگاهي تكميل، 20 واحد واگذار و 15 واحد با اشتغالزايي براي 138 نفر به بهره برداري رسيده است.

تاريخ: 1401/02/28  | ساعت: ١٥:٣٠ | شناسه: ١٧٥٣٩ | تعداد نمايش: 205


خروج




آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294471

  • بازديدکنندگان امروز : 7277

  • کل بازديدکنندگان : 17303007


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد