×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

همزمان با دهه تولید و تجارت انجام شد:

بهره برداري از 5طرح توليدي و زيرساختي در شهرك صنعتي بزرگ شيراز /تامين برق پايدار و كسري برق با حمايت از نيروگاه هاي مولد كوچك مقياس و خورشيدي

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي فارس بهره برداري از 5طرح توليدي و زيرساختي در شهرك صنعتي بزرگ شيراز /تامين برق پايدار و كسري برق با حمايت از نيروگاه هاي مولد كوچك مقياس و خورشيدي

همزمان با دهه تولید و تجارت و با حضور معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ۲طرح تولیدی و ۵طرح زیرساختی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به بهره برداری رسید.
در این مراسم که با حضوردکتر  غلامی معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران،مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس وجمعی از معاونان ومدیران شرکت شهرکهای صنعتی فارس برگزارشد،این طرح ها افتتاح شدند.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس گفت :درمجموع برای بهره برداری از این طرح ها ۹۵میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
سید مصطفی هاشمی افزود:طرح های تولید کارتن و شانه تخم مرغ با سرمایه گذاری ۳۰میلیارد تومان و واحد تولید ظروف پلاستیکی با سرمایه گذاری ۵۰میلیارد تومان ۲طرح تولیدی بودند که به بهره برداری رسیدند تا در مجموع برای. 55 نفر اشتغال ایجاد شود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس همچنین به بهره برداری از ۳طرح زیر ساختی در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت های شهرک صنعتی بزرگ شیراز اشاره کرد و گفت:طرح افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب و بخشی از طرح استحصال پساب با اعتبار  ۵میلیارد تومان و طرح های افزایش ظرفیت برق رسانی و نیز اجرای شبکه روشنایی برق فاز پنج شهرک صنعتی از دیگر طرح هایی بودند که جمعا با ۱۰میلیارد تومان افتتاح شدند.
مدير عامل  شركت شهرك هاي صنعتي فارس با اشاره به بهره برداري از  طرح افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب و بخشی از طرح استحصال پساب بر اجراي طرح افزايش ظرفيت تصفيه خانه فاضلاب شهرك صنعتي بزرگ شيراز تاكيد كرد و گفت:با توجه به افق توسعه شهرك صنعتي و به بهره برداري رسيدن بسياري از طرح هاي درحال ساخت وساز،افزايش ظرفيت تصفيه پساب ضروري است .
هاشمي افزود: افزايش ظرفيت تصفيه خانه شهرك صنعتي بزرگ  با ساخت مدول سوم با اعتبار اوليه 18ميليارد تومان  در اولويت كاري قرارگرفته و پيمانكار آن نيز انتخاب شده است
وي همچنين با اشاره به بهره برداري از شبكه 20كيلو ولت برق توسعه فاز پنجم شهرك صنعتي بزرگ شيراز گفت:با اجراي اين طرح بستر مناسبي براي تامين برق پايدار صنعتگران فراهم شده است.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس همچنين با بيان اينكه تامین پایدار برق  و جبران كسري بويژه در فصل تابستان ، از اولویت‌های اصلی است گفت: حمایت از ساخت نیروگاه های برق مقیاس کوچک از برنامه‌هایی است که در حال اجرا است تا صنعتگران و سرمایه گذاران برای تامین برق مورد نیاز دغدغه‌ای نداشته باشند.
وي  با بیان اینکه برق تولیدی این نیروگاه‌ها می‌تواند زمینه مناسبی را برای تامین برق پایدار در این شهرک‌ها فراهم آورد گفت: براي احداث اين نيروگاه ها هم شركت شهرك هاي صنعتي بخشي از زمين واگذار شده را بصورت رايگان به متقاضي ارائه مي دهد و هم وزارت نيرو مشوق هايي در نظر گرفته است.
هاشمي افزود:تاكنون جهت  احداث 28نيروگاه مولد مقياس برق در شهرك ها و نواحي صنعتي استان ، زمين به متقاضيان واگذار شده كه از اين تعداد 12نيروگاه با ظرفيت توليد 95مگاوات برق موفق به بهره برداري شده اند.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از برنامه‌ریزی برای احداث هزار  واحد کارگاهی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در امسال خبر داد و گفت:اولویت واگذاری این کارگاه‌ها که عملیات اجرایی برخی از آنها نیز آغاز شده ،واگذاری  به شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.
دکتر  رضا غلامی اوریمی در آیین افتتاح 5واحد تولیدی  و زيرساختي در شهرک صنعتی بزرگ شیراز افزود:امسال درسطح شهرکهای صنعتی کشور مشوق های  مناسبی برای شرکت های دانش بنیان اختصاص داده ایم که امیدواریم شرکت های دانش بنیان بتوانند با استفاده از زیرساخت های موجود در شهرکهای صنعتی به تولید تجاری و انبوه برسند .
وی در ادامه از برنامه احیا و راه اندازی مجدد ۱۹۹۰ واحد صنعتی راکد در شهرکهای صنعتی کشور خبر داد و گفت: برای این منظور  واحدهای بهره‌بردار غیرفعال پایش شدند که در سال گذشته نیز افزون بر دو هزار واحد با اشتغال ۳۶ هزار نفر به چرخه تولید بازگشتند .
وی اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید را از دیگر برنامه های امسال  این سازمان بیان کرد وگفت:در سطح کشور افزایش ظرفیت ۳۳۰۰واحد که زیرظرفیت ۵۰درصد فعالیت می کنند در برنامه قرارگرفته که سهم شرکت شهرکهای صنعتی فارس ۱۶۰واحد تولیدی است.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین از اهتمام به منظورتعیین تکلیف و  فسخ اراضی  راکد در کشور خبر داد و گفت: امسال آزاد سازی ۵۰۰ هکتار از زمین های راکد  شهرک های صنعتی در برنامه قراردارد .
وی در ادامه با اشاره به شفاف سازی در واگذاری اراضی شهرک های صنعتی در سطح کشور گفت: در این زمینه واگذاری زمین به صورت الکترونیکی در حال انجام است و متقاضیان می توانند از طریق سامانه الکترونیکی این سازمان  نسبت به انتخاب اراضی اقدام کنند.
 غلامی تصریح کرد: برنامه واگذاری در شهرک های صنعتی بر اساس اولویت های طرح آمایش سرزمینی تدوین شده است.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین با بیان اینکه ۸۹۴ شهرک و ناحیه صنعتی بهره بردار در کشور وجود دارد گفت: از این تعداد ۶۳ شهرک و ناحیه صنعتی مربوط به استان فارس است و این استان ،۷درصد از شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.
غلامی با اشاره به افتتاح 3طرح زيرساختي نيز با بیان اینکه در دهه تولید و تجارت امسال تعداد ۱۸۴ پروژه زیرساختی در شهرکها و نواحی صنعتی سراسر کشور با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان به  بهره برداری می‌رسد ،گفت: از این تعداد پروژه های به با اعتبار 60 میلیارد تومان مربوط به استان فارس است.
غلامی با بیان اینکه طرح استحصال پساب درتصفیه خانه فاضلاب  شهرک صنعتی بزرگ شیراز اجرایی می شود، گفت: با برنامه ریزی انجام شده،افزایش ظرفیت بازچرخانی آب در شهرکهای صنعتی ایران، امسال از ۳۵ هزار لیتر بر ثانیه در سال گذشته به ۵۰ هزار لیتر در ثانیه در سال جاری افزایش خواهد یافت.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین در بازدید از طرح توسعه برق رسانی به شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیز گفت :سال گذشته معادل ۸۵۰ مگاوات برق در شهرکها و نواحی صنعتی کشور تامین شد که امسال توسعه۹۳۰ مگاواتی در برنامه قرار دارد.
غلامی با بیان اینکه برنامه ریزی جامعی نیز برای تامین کسری برق شهرکها و نواحی صنعتی از طریق حمایت از ایجاد و راه اندازی  مولد های مقیاس کوچک انجام شده است گفت برای دستیابی به این هدف،واگذاری  زمین رایگان به مساحت دو هزار متر مربع برای ایجاد هر نیروگاهی صورت گرفته است.
غلامی حمایت از ایجاد شهرک های انرژی خورشیدی را از دیگر برنامه‌های سازمان برای تامین کسری برق شهرک های صنعتی بیان کرد و گفت :مقرر شده در هر استان یک شهر ک انرژی خورشیدی احداث شود.
 
 

تاريخ: 1401/04/08  | ساعت: ٠٩:٠٢ | شناسه: ١٨١٩٢ | تعداد نمايش: 63

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1084065

  • بازديدکنندگان امروز : 3937

  • کل بازديدکنندگان : 17299666


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد