×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان كرد:

حل مشکلات تأمین آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی، از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است/ توسعه صنعتی عدالت محور در اقصی نقاط کشور، به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته/ تأمين 350 نیاز فناورانه از طریق شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور/ واگذاري بیش از ۴۸ هکتار زمین به ۱۴۸ واحد تولیدی دانش بنیان با شرایط اقساط بلند مدت/ حمايت از تاب آوري و تأمین مالی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی

علي رسوليان روز سه‌شنبه در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي گفت: توسعه صنعتی عدالت محور در اقصی نقاط کشور، به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، یکی دیگر از اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است که تلاش می‌شود با همراهی و هم‌افزايي مسئولان ادارات كل صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به نحو بسیار مطلوبی محقق شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأكيد بر لزوم تأمين و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور گفت: حل مشکلات تأمین آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی، از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه با بيان اين مطلب در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي افزود: توسعه صنعتی عدالت محور در اقصی نقاط کشور، به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، یکی دیگر از اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است که تلاش می‌شود با همراهی و هم‌افزايي مسئولان ادارات كل صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به نحو بسیار مطلوبی محقق شود.

وي با اشاره به نامگذاري امسال به‌عنوان سال "تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین" از سوي مقام معظم رهبري اضافه كرد: تسهیل دانش بنیان شدن شرکت‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، یکی از هدف گذاری‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است که در این راستا تا کنون 1500 واحد صنعتي که امکان تبدیل به دانش بنیان شدن را دارند، شناسایی شده‌اند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ادامه داد: در این راستا با همکاری کارگزاران و مشاوران معاونت علمی و فناوري ریاست جمهوری و تبادل اطلاعات و ارائه آموزش‌های حرفه‌اي و تخصصي به شرکت‌ها، حمایت‌های لازم برای طی فرآیند تبدیل به دانش بنیان شدن صورت می‌گیرد.

رسوليان همچنین با تأکید بر لزوم تأمین نیازهای فناورانه واحدهاي صنعتي از داخل کشور اظهار داشت: تا کنون 1600 مورد نیاز فناورانه در سطح واحدهای صنعتی و تولیدی شناسایی شده که این قطعات قبلاً از خارج از کشور تأمین می‌شد.

وی تصریح کرد: با معرفی نیازهای فناورانه به شرکت‌های دانش بنیان و با ایجاد ارتباط مناسب در جهت برآورده شدن نیاز آن‌ها، خوشبختانه تا کنون 350 نیاز از طریق شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور تأمین شده است، و ادامه این روند نيز جزو اولویت‌های ماست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران گفت: تا سال گذشته بیش از ۴۸ هکتار زمین به ۱۴۸ واحد تولیدی دانش بنیان با شرایط اقساط بلند مدت واگذار شد.

رسولیان همچنین با بیان این‌که امسال نیز تسهیلات خوبی برای شرکت‌های دانش بنیان خواهیم داشت افزود: با مصوبه دولت، تعداد شهرک‌های فناوري را افزایش داده و ایجاد کارگاه‌هاي آماده برای حمایت از کسب و کارهای کوچک در شهرک‌های فناوري را گسترش خواهیم داد.

وي با اشاره به فعالیت ۸۴۴ شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور اضافه كرد: از این تعداد بیش از ۵۰۰ ناحیه صنعتي در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته كشور واقع شده‌اند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ادامه داد: هم اکنون 49 هزار و 200 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها درحال فعالیت هستند که سهم اشتغال آن‌ها ایجاد بیش از یک میلیون شغل مستقیم در سطح کشور است.

رسولیان در ادامه یکی دیگر از محورهای مهم برنامه‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت را احیاء واحدهای صنعتي راکد در سطح استان‌ها و نیز واحدهایی که کمتر از ظرفیت واقعی کار می‌کنند، عنوان کرد و يادآور شد: در سال جاري 2 هزار واحد صنعتی راکد و همچنین 3 هزار و 300 واحد با ظرفيت فعالیت کمتر از 50 درصد به چرخه توليد و ارتقاء ظرفيت باز خواهند گشت.

وي خاطرنشان كرد: با کمک بیش از یک هزار مشاور كلينيك‌هاي كسب و كار شهرک‌های صنعتی، درصدد افزایش ظرفیت تولیدات صنعتی در کشور و خروج این واحدها از رکود هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اجراي طرح آمایش سرزمين در اين وزارتخانه اظهار داشت: براي حمايت از تاب آوري و تأمین مالی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی قرار است تفاهم نامه‌هایی با بانک‌ها منعقد شود كه مقرر است ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای صنایع کوچک از طریق بانک‌ها احصاء شود.

رسولیان همچنین درخصوص تأمين مسکن کارگران شاغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، با اشاره به همکاری مؤثر با وزارت راه و شهرسازي، اظهار امیدواری كرد با اقدامات انجام شده، طرح مسکن ملی برای جامعه کارگری در برخی از شهرک‌های صنعتی كشور به اجرا درآيد.
در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه به مدت دو روز به ميزباني شركت شهرك‌هاي صنعتي گيلان در بندر انزلي آغاز به كار كرده است، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي‌گيرد.

در آيين گشايش اين گردهمايي و با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان يكي از پروژه‌هاي تحولي وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمايي و از 9 شركت شهرك‌هاي صنعتي كه در شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400 حائز رتبه‌هاي برتر شدند، تقدير شد.

تاريخ: 1401/03/03  | ساعت: ١١:٣٠ | شناسه: ١٧٦٠٩ | تعداد نمايش: 270


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1084060

  • بازديدکنندگان امروز : 3888

  • کل بازديدکنندگان : 17299617


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد