×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان گيلان آغاز به کار کرد

رونمايي از سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در شهرك‌ها و نواحي صنعتي/ تقدير از 9 شركت شهرك‌هاي صنعتي برتر در تحقق شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400

در این گردهمايي كه روز سه‌شنبه با حضور مديرعامل، اعضاي هيأت مديره، معاونان و مديران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي سراسر كشور در بندر انزلي آغاز به كار كرده است، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي‌گيرد.

نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان گيلان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در این گردهمايي كه روز سه‌شنبه با حضور مديرعامل، اعضاي هيأت مديره، معاونان و مديران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي سراسر كشور در بندر انزلي آغاز به كار كرده است، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي‌گيرد.

علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آيين گشايش اين نشست اجرایی و تخصصی به بيان ديدگاه‌ها و انتظارات خود از مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها پرداختند.

سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان يكي از پروژه‌هاي تحولي وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز در اين گردهمايي رونمايي و فعاليت رسمي خود را آغاز كرد.

ايجاد شفافيت و سهولت در ارائه خدمات واگذاري زمين در شهرك‌ها و نواحي صنعتي و مناطق ويژه اقتصادي تابعه شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها و حذف كاغذ و بروكراسي اداري، از جمله اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در راه اندازي و ارتقاء سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين صنعتي در كشور است.

همچنين در بخش ديگر افتتاحيه این نشست اجرایی و تخصصی، از 9 شركت استاني تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه در شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400 حائز رتبه‌هاي برتر شدند، تقدير شد.

شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری در حوزه طرح‌های در دست ساخت و ساز، شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در حوزه راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال، شرکت شهرک‌های صنعتی یزد در حوزه اراضی در اختیار و شرکت شهرک‌های صنعتی همدان در حوزه احداث و تکمیل واحدهای کارگاهی در اين گردهمايي مورد تقدير قرار گرفتند.

همچنين از شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی، شرکت شهرک‌های صنعتی زنجان در حوزه واگذاری الکترونیکی اراضی صنعتی، شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان در حوزه شهرک سازی و ایجاد زیرساخت، شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل در حوزه تأمين اعتبارات عمرانی ـ استانی و شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در حوزه تحقق منابع داخلی با اهداء لوح سپاس، قدردانی شد.

در اين نشست كه تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت، معاونان و مديران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و كارگروه‌هاي تخصصي مربوطه به ارائه گزارشي از اقدامات، تصميمات و راهكارهاي اجرايي حوزه مسئوليت خود مي‌پردازند.

نحوه جذب شركت‌هاي دانش بنيان و فناور و كمك به دانش بنيان نمودن واحدهاي مستعد، تدوين دستورالعمل واگذاري بخشي از اراضي شهرك/ ناحيه صنعتي به پيمانكاران از طريق مشاركت در ايجاد زيرساخت‌ها، تهيه برنامه مشخص تأمين آب از پساب شهري، تدوين دستورالعمل جلب مشاركت براي ايجاد مراكز توليد انرژي‌هاي تجديد پذير، ضوابط انتخاب اعضاي هيأت مديره، مديرعامل و آيين نامه به‌كارگيري نيروي انساني در شركت‌هاي خدماتي، احداث 1500 واحد كارگاهي براي اجاره در مناطق مستعد و اراضي خلع يد شده، تهيه پيش نويس تفاهم نامه مشاركت با شهرداري‌ها و ادارات كل راه و شهرسازي براي ايجاد شهرك‌هاي صنفي، اصلاح مدل ساخت شهرك‌هاي صنعتي و استفاده از معماران حرفه‌اي در طراحي شهرك‌هاي صنعتي با هدف ايجاد جذابيت، از جمله مباحث تخصصي مورد بحث در اين گردهمايي دو روزه خواهد بود.

در ادامه نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محمود کمانی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی برق و ولی الله آینه نگینی رئیس اداره نظارت بر بازار بورس انرژي ايران نيز به بيان ديدگاه‌هاي خود پيرامون تأمین برق پايدار شهرک‌ها و نواحي صنعتي كشور از طريق استقرار نيروگاه‌هاي تجدید پذیر و تشريح پروژه ساختار و ظرفيت‌هاي بازار مبادله برق مي‌پردازند.

ديدار با استاندار و نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت و حضور در بخش گفت‌وگوي ويژه خبري شبكه تلويزيوني باران، از ديگر برنامه‌هاي علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر به استان گيلان است.

تاريخ: 1401/03/03  | ساعت: ١١:٠٠ | شناسه: ١٧٦٠٤ | تعداد نمايش: 591


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294317

  • بازديدکنندگان امروز : 3363

  • کل بازديدکنندگان : 17299092


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد