×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در چهارمين نشست مشاوران امور ایثارگران عنوان كرد:

بار این انقلاب در زمان جنگ و سختی‌ها بر دوش همه فرزندان این مرز و بوم و خانواده شهدا و ایثارگران بوده است/ بهترین روش و مقدمه جهاد تبيين، ترویج و تبیین فرهنگ صداقت و راستگویی در کشور است/ فرهنگ ارجحيت منافع جامعه بر منافع شخصی بايد ترویج شود

علي رسوليان روز دوشنبه با بيان اين مطلب در چهارمين نشست مشاوران امور ایثارگران هم خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت كه در آستانه سوم خرداد، روز مقاومت، ايثار و پيروزي در محل اين سازمان برگزار شد، افزود: در مسیر رسیدن به اهداف ممکن است برخی اقدامات در بخش‌های مختلف کشور مورد نقد و اعتراض باشد، اما به این معنا نیست که از اهداف انقلاب اسلامي كه از متن مردم برخواسته و با ايثار و صداقت خود مردم پا گرفته و قوام يافته است، غافل شویم.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با تأكيد بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در كشور گفت: فرهنگ ایثار و از خود گذشتگي در جامعه ما کمرنگ شده است و برای حفظ و گراميداشت این سنت ايراني و اسلامي باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد؛ همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند: "برای رسیدن به هدف باید از سنگلاخ‌ها و مسیرهای پرپیچ و خم عبور کنیم و این مسیر فراز و فرودهای بسیاری دارد تا انقلاب به اهداف خود برسد."

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز دوشنبه با بيان اين مطلب در چهارمين نشست مشاوران امور ایثارگران هم خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت كه در آستانه سوم خرداد، روز مقاومت، ايثار و پيروزي در محل اين سازمان برگزار شد، افزود: در مسیر رسیدن به اهداف ممکن است برخی اقدامات در بخش‌های مختلف کشور مورد نقد و اعتراض باشد، اما به این معنا نیست که از اهداف انقلاب اسلامي كه از متن مردم برخواسته و با ايثار و صداقت خود مردم پا گرفته و قوام يافته است، غافل شویم.

وی با اشاره به این‌که بار این انقلاب در زمان جنگ و سختی‌ها بر دوش همه فرزندان این مرز و بوم و خانواده شهدا و ایثارگران بوده است، اضافه كرد: اگر خدای ناکرده در این مسیر دچار اشتباه و لغزش شویم، هم در این دنیا و هم در آخرت دچار خسران و شرمندگي خواهیم شد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ادامه داد: امروز باید اهداف آغازين و بنيادين جمهوري اسلامي را مورد توجه قرار دهیم و تلاش کنیم آرمان‌هاي کسانی که برای انقلاب جان، مال، فرزندان و پدران خود را ايثار كردند، برای مردم به‌درستی تبیین شود.

رسوليان بهترین روش و مقدمه جهاد تبيين را ترویج و تبیین فرهنگ صداقت و راستگویی در کشور دانست و از همه صاحبان رسانه و تريبون خواست در اين راستا گام بردارند.

وي با تأکید بر این‌که منافع شخصی باید فدای منافع جامعه شود، اظهار داشت: امروزه این گونه ایثارگری‌ها بسیار کم شده و افراد حاضر نیستند منافع خود را براي يك منفعت عمومي بزرگتر کنار بگذارند. پس باید این فرهنگ که منافع جامعه بر منافع شخصی ارجحیت دارد را ترویج دهیم، كه این امر به‌خصوص در سازمان‌هاي دولتي و حاكميتي بيشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که در سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران گام‌هاي خوبی در راستاي ارتقاء سطح رضايتمندي مردم برداشته شده است، تصريح کرد: اين مجموعه بزرگ با بیش از 31 شرکت استاني تابعه و نزدیک به 3 هزار مدير و كارشناس و کارمند حتماً باید برای ترویج فرهنگ ایثار و كار صادقانه، برنامه جامعی تدوین نمايد، و همه اعضاي اين خانواده خود را ایثارگر بدانند و با این نگاه برای اهداف انقلاب اسلامي تلاش کنند.

رسوليان با تأكيد بر اين‌كه اهداف انقلاب، چیزی جز منافع مردم نیست، و در اسلام، انسانیت و توجه به كرامت انسان مورد تأکید قرار گرفته است، گفت: منافع انقلاب باید به همه جامعه برسد؛ پس باید منافع جامعه به منافع شخصی ترجیح داده شود تا همه افراد به‌درستی از آن استفاده کنند.

وي در پايان با اعلام آمادگي سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران براي اجراي برنامه‌هاي تبييني در راستاي اهداف امام، انقلاب و رهبري و پاسداشت مقام ايثار و شهادت در سطح شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور، اظهار اميدواري كرد با گسترش اين فرهنگ غني اسلامي، نام و یاد شهدا هرچه بيشتر در ذهن مردم جاودانه شود.

کمیته توانمند سازی مسئولان و مشاوران ایثارگران وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل می‌شود
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ایثارگران نيز در اين نشست اظهار داشت: برای ساماندهی و تسریع امور در اجرای مأموریت‌ها و برنامه‌های تعریف ‌شده و به ‌منظور شناسایی چالش‌ها و همچنین ارائه خدمات هرچه بهتر به ایثارگران، تشکیل کمیته توانمند سازی مسئولان و مشاوران ایثارگران اين وزارتخانه در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم با راه‌ اندازی و فعالیت این کمیته، شاهد اتفاقات خوب در این حوزه باشیم.

حسن ممتحن همچنین آموزش و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی ایثارگران را از برنامه‌های دفتر امور ایثارگران اعلام كرد و افزود: با توجه به نیازی که در این حوزه وجود داشت، دفتر امور ایثارگران برنامه‌های علمی و فرهنگی مناسبی را برای ارتقاء علمی ایثارگران درنظر دارد و به‌زودی در این زمینه اطلاع ‌رسانی بیشتری انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرهنگ ایثار و شهادت بخشی از هویت دینی و ملی ایرانیان به‌شمار می‌رود و حفظ و ترویج آن از مهم‌ترین ارکان دفتر امور ایثارگران بوده و لازم است بر اجرای آن اهتمام جدی شود.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ایثارگران در ادامه با تشریح برنامه‌هاي اين حوزه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را رسالتی ضروری دانست و گفت: ایجاد بستر مناسب برای انجام رسالت‌ها و مأموریت‌های تعریف‌ شده برای مشاوران، ضروری است.

در چهارمين نشست مشاوران امور ایثارگران هم خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت هريك از اعضاء ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و خدمات انجام ‌شده در سازمان و شرکت متبوع خود، پیشنهادهای خود را برای خدمت ‌رسانی بهتر مطرح کردند.

تاريخ: 1401/03/02  | ساعت: ١٨:٥١ | شناسه: ١٧٦٠٠ | تعداد نمايش: 197


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294335

  • بازديدکنندگان امروز : 3649

  • کل بازديدکنندگان : 17299378


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد