×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد شهرستان بناب عنوان كرد:

ظرفیت و توانمندي لازم برای توسعه اقتصادی كشور وجود دارد/ با همکاری پارک‌های علم و فناوري، "پردیس دانش بنیان" در شهرک‌هاي صنعتي ایجاد مي‌شود/ حل مشکل تأمين آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی، از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است/ توسعه صنعتي عدالت محور در اقصي نقاط كشور، به‌خصوص در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته

علي رسوليان روز جمعه در سفر به استان آذربايجان شرقي كه براي پيگيري مسائل و مشكلات زيرساختي شهرك‌ها و نواحي صنعتي صورت گرفت، از شهرك‌هاي صنعتي سنگ شهر و شهيد سليمي در شهرستان آذرشهر و شهرك صنعتي بناب در شهرستان بناب بازديد كرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از 3 شهرك صنعتی و دو طرح توسعه در استان آذربايجان شرقي بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز جمعه در سفر به استان آذربايجان شرقي كه براي پيگيري مسائل و مشكلات زيرساختي شهرك‌ها و نواحي صنعتي صورت گرفت، از شهرك‌هاي صنعتي سنگ شهر و شهيد سليمي در شهرستان آذرشهر و شهرك صنعتي بناب در شهرستان بناب بازديد كرد.

وي در اين بازديدها كه با همراهي حجت‌الاسلام والمسلمين محمد باقري بنابي نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، مديركل صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان شرقي، فرماندار و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان‌هاي آذرشهر و بناب انجام شد، از امکانات زیربنایی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و استقرار سرمايه گذاران در شهرك‌‌هاي صنعتي سنگ شهر، شهيد سليمي و بناب ديدن کرد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين از موقعیت جغرافیایی و آخرین وضعیت عملیات اجرایی طرح توسعه شهرك‌‌هاي صنعتي شهيد سليمي و بناب نيز بازديد و برای رفع موانع حقوقي و اجرايي پروژه‌های عملیاتی برنامه ریزی شده برای احداث اين فازهاي توسعه دستورات لازم را صادر كرد.

رسوليان در ادامه با امام جمعه بناب نيز ديدار و در نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد شهرستان بناب شركت كرد.

ايجاد پردیس دانش بنیان در شهرک‌هاي صنعتي با همکاری پارک‌های علم و فناوري
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد شهرستان بناب، آذربایجان شرقی را برترین استان در تأمین زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اعلام كرد.

علی رسولیان اظهار داشت: در رتبه بندي استاني اجرای برنامه‌هاي عملياتي پروژه‌ها و تأمین زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی، آذربایجان شرقی جزو برترین استان‌هاي کشور است، و با توجه به تلاش مسئولان شركت شهرک‌های صنعتی در این استان سعی خواهیم کرد تا پایان سال هیچ گونه مشکلی از نظر زیرساخت در آذربایجان شرقی نداشته باشیم.

وی افزود: با توجه به شعار سال و در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در تلاش هستیم با همکاری پارک‌های علم و فناوري سراسر كشور، در شهرک‌هاي صنعتي مکانی با عنوان "پردیس دانش بنیان" ایجاد کنیم که در ارتقاء زيست بوم نوآوري و فناوري و پيوند صنعت و دانشگاه بسیار کارآمد خواهد بود.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اين‌كه به منظور پاسخگويي به نياز و استقبال سرمايه گذاران، به مساحت تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اضافه شده است، ادامه داد: در شهرستان بناب نيز ۱۰۰ هکتار به گستره شهرك صنعتي افزوده مي‌شود، و با توجه به انجام پروژه‌هاي زیرسازي معابر، امیدواریم تا پایان سال جاری، اجراي تمامي زیرساخت‌ها تكميل شود.

رسوليان، توسعه صنعتي عدالت محور را از جمله اهداف اصلي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در اقصي نقاط كشور، به‌خصوص در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته عنوان و اظهار اميدواري كرد با رفع هرچه بيشتر موانع و مشكلات پيش روي فضاي كسب و كار فعالان اقتصادي، به رونق توليد دانش پايه و اشتغال آفرين كمك شود.

وي با تأكيد بر اين‌كه ظرفیت و توانمندي لازم برای توسعه اقتصادی كشور وجود دارد و باید تمام تلاش‌مان را برای ایجاد بستر مناسب كار و توليد در جامعه به‌کار گيريم، از تخصیص منابع مالی برای تأمين و تكميل زیرساخت‌های صنعتی توسط رئیس جمهور در جريان سفرهای استاني خبر داد و گفت: بخشي از كمبود منابع مالي و بودجه کمتر از ۵ درصدی اعتبارات دولتی براي زيرساخت و توسعه شهرك‌هاي صنعتي با تصمیمات رئيس جمهور حل شده است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: با پیگیری‌هاي مسئولان استانی و شهرستانی، منابعی که توسط رئیس جمهور برای ایجاد زیرساخت‌های پست برق و تصفیه خانه فاضلاب تصمیم گرفته شده است، در آینده نزدیک در طی سفر رئیس جمهور تصويب و ابلاغ خواهد شد.

رسوليان با بيان این‌که حل مشکل تأمين آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی، از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است، تصريح كرد: قطعاً بدون وجود منابع انرژي لازم، نمی‌توانيم توقع توسعه زیادی در شهرک‌های صنعتی داشته باشیم.

وي در پایان به مشکلات واحد صنعتي تازه به بهره برداري رسيده "فولاد آذر حدید بناب" اشاره كرد و از توجه و تلاش مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و شركت شهرك‌هاي صنعتي برای رفع موانع و گسترش اراضی اين كارخانه خبر داد.

شهرك صنعتي شهيد سليمي (تبريز 2) دارای يك هزار و هفت هکتار مساحت است که 532 هکتار آن زمین صنعتی و 586 هکتار آن داراي سند تفكيكي است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و يك هزار و 61 قرارداد حق انتفاع و بهره برداري با سرمايه‌ گذاران به مساحت 386 هكتار در آن منعقد شده است.

821 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 54 هزار و 988 میلیارد ریال برای 28 هزار و 727 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

در شهرك صنعتی شهيد سليمي همچنین تا پيش از اين 58 واحد كارگاهي تكميل، 56 واحد واگذار و 46 واحد با اشتغالزايي براي 294 نفر به بهره برداري رسيده است.

در اين شهرك صنعتی يك مركز خدمات فناوري و كسب و كار نيز درحال ارائه خدمات مشاوره به واحدهاي صنعتي و توليدي مي‌باشد.

همچنين شهرك صنعتي سنگ شهر دارای 79 هکتار مساحت است که 24 هکتار آن زمین صنعتی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق و تلفن برخوردار است و به‌زودي با تكميل عمليات اجرايي شهرك سازي و تأمين امكانات زيربنايي مناسب، پذيراي سرمايه گذاران خواهد بود.

شهرك صنعتي بناب نيز دارای 203 هکتار مساحت است که 132 هکتار آن زمین صنعتی و 84 هکتار آن داراي سند تفكيكي است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 129 قرارداد حق انتفاع و بهره برداري با سرمايه‌ گذاران به مساحت 87 هكتار در آن منعقد شده است.

58 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 9 هزار و 620 میلیارد ریال برای دو هزار و 64 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

در شهرك صنعتی بناب همچنین تا پيش از اين دو واحد كارگاهي تكميل، هفت واحد واگذار و 4 واحد با اشتغالزايي براي 31 نفر به بهره برداري رسيده است.

تاريخ: 1401/02/31  | ساعت: ٠٨:٣٠ | شناسه: ١٧٥٦٢ | تعداد نمايش: 241


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294321

  • بازديدکنندگان امروز : 3431

  • کل بازديدکنندگان : 17299160


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد