×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با دستور رئيس جمهور و به‌صورت همزمان؛

دو پروژه عمراني در 2 منطقه ویژه اقتصادی تحت مسئوليت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افتتاح شد/ 157 ميليارد ريال سرمايه گذاري در مناطق ویژه اقتصادی بجنورد و لرستان

در جريان آغاز بهره برداري 82 پروژه صنعتی، عمرانی و کشاورزی در 5 منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و 7 منطقه ویژه اقتصادی كشور كه روز پنج شنبه در نشست ارتباط تصويري برخط به‌صورت همزمان توسط رئیس جمهور انجام شد، دو پروژه عمراني در مناطق ویژه اقتصادی بجنورد و لرستان افتتاح شد.

دو پروژه عمراني در 2 منطقه ویژه اقتصادی تحت مسئوليت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با دستور رئيس جمهور به‌صورت همزمان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در جريان آغاز بهره برداري 82 پروژه صنعتی، عمرانی و کشاورزی در 5 منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و 7 منطقه ویژه اقتصادی كشور كه روز پنج شنبه در نشست ارتباط تصويري برخط به‌صورت همزمان توسط رئیس جمهور انجام شد، دو پروژه عمراني در مناطق ویژه اقتصادی بجنورد و لرستان افتتاح شد.

اجرای شبکه روشنایی معابر منطقه ویژه اقتصادی بجنورد به طول 4 كيلومتر و با سرمایه گذاری 13 میلیارد ریال توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان شمالي به بهره برداری رسید كه براي 20 نفر فرصت شغلی فراهم كرده است.

همچنين تصفیه خانه فاضلاب منطقه ویژه اقتصادی لرستان که قابلیت تصفیه 600 مترمکعب فاضلاب در شبانه روز را دارد، با سرمایه گذاری144  میلیارد ریالی شركت شهرك‌هاي صنعتي لرستان به مدار زيست محيطي اين منطقه وارد شده و براي 17 نفر شغل ايجاد كرده است.

منطقه ویژه اقتصادی بجنورد دارای 355 هکتار مساحت است که 46 هکتار آن زمین صنعتی و 249 هکتار آن داراي سند تفكيكي است.

این منطقه ویژه اقتصادی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و تا كنون 17 قرارداد حق انتفاع و بهره برداري با سرمايه‌ گذاران به مساحت 6 هكتار در آن منعقد شده است.

يك واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این منطقه ویژه اقتصادی نیز با سرمایه گذاری 38 میلیارد ریال برای 27 نفر فرصت شغلی فراهم کرده ‌است.

همچنين منطقه ویژه اقتصادی لرستان دارای 391 هکتار مساحت است که 204 هکتار آن زمین صنعتی و 164 هکتار آن داراي سند تفكيكي است.

این منطقه ویژه اقتصادی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و تا كنون 37 قرارداد حق انتفاع و بهره برداري با سرمايه‌ گذاران به مساحت 136 هكتار در آن منعقد شده است.

21 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این منطقه ویژه اقتصادی نیز با سرمایه گذاری 859 میلیارد ریال برای 515 نفر فرصت شغلی فراهم کرده ‌است.

"بجنورد" و "لرستان" جزو 9 منطقه ويژه اقتصادي مصوب تحت مسئوليت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و از جمله مناطق ويژه اقتصادي نوپاي كشور هستند كه با برخورداري مشترك از امكانات و مزاياي قانوني شهرك‌هاي صنعتي و مناطق ويژه اقتصادي، پذيراي سرمايه گذاري كارآفرينان، صنعتگران و توليد كنندگان داخلي و خارجي مي‌باشند.

تاريخ: 1401/02/29  | ساعت: ١١:٠٠ | شناسه: ١٧٥٤٤ | تعداد نمايش: 261


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294324

  • بازديدکنندگان امروز : 3486

  • کل بازديدکنندگان : 17299215


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد