×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تأكيد كرد:

مشارکت فعال در حوزه تأمین و تكميل زیرساخت‌های بخش صنعت و تولید با محوريت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران/ نقش شهرک‌های صنعتی استان‌ها در طرح آمایش سرزمین بسیار مهم است/ مسئولان همواره باید دغدغه فعالان تولید و اقتصاد را دغدغه خود بدانند/ در شهرک‌های صنعتی پیشخوان‌های پاسخگویی شکل بگیرد/ خرمشهرهای پیش رو، با توکل بر خدا و تلاش و مجاهدت خالصانه، فتح خواهند شد

شهاب جنابی روز سه‌شنبه در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي با اشاره به مصوبات سفرهای دولت به استان‌ها گفت: در 8 ماهه آغاز به كار دولت سيزدهم، ۲۱ سفر استانی توسط رئيس جمهور و هيأت دولت انجام شده که خوشبختانه شهرک‌های صنعتی همواره پای ثابت اجرای مصوبات سفرهای استانی هستند.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مأموریت‌ها و رویکردهای مهم اين وزارتخانه را مشارکت فعال در حوزه تأمین و تكميل زیرساخت‌های بخش صنعت و تولید با محوريت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سراسر کشور اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شهاب جنابی روز سه‌شنبه با بيان اين مطلب در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي با اشاره به مصوبات سفرهای دولت به استان‌ها گفت: در 9 ماهه آغاز به كار دولت سيزدهم، ۲۱ سفر استانی توسط رئيس جمهور و هيأت دولت انجام شده که خوشبختانه شهرک‌های صنعتی همواره پای ثابت مصوبات سفرهای استانی هستند.

وی با بیان این‌که پیگیری اجرای مصوبات سفرهاي استانی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است افزود: پروژه فعال سازی واحد‌های راکد صنعتی و ارتقاء ظرفیت واحدهاي نيمه فعال نیز از دیگر اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه به طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در اين وزارتخانه اشاره و اضافه کرد: طرح آمایش سرزمين برای بخش صنعت، معدن و تجارت کشور یک ضرورت است و پس از جمع بندی آن با همفکری ذینفعان این بخش در شهرستان‌ها و استان‌ها، فعالیت‌های آتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت مبتنی بر این سند دنبال خواهد شد تا در آن، ضمن توجه به اشتغال آینده شهرستان، از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در هر منطقه به‌طور مناسب استفاده شود.

جنابي ادامه داد: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده براي اجراي این طرح، در هر شهرستان متناسب با فرصت‌ها و نیازهایی که از حیث اشتغال وجود دارد، تصمیمات لازم برای نحوه فعالیت‌های آتی بخش صنعت، معدن و تجارت شهرستان در آینده، اتخاذ می‌شود که بسیار حائز اهمیت است.

وي نقش شهرک‌های صنعتی استان‌ها در طرح آمایش سرزمین را بسیار مهم عنوان و اظهار اميدواري کرد این طرح در شهرستان‌ها و استان‌ها با قوت تمام اجرایی شود.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که مسئولان همواره باید دغدغه فعالان تولید و اقتصاد را دغدغه خود بدانند، تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت همواره بر روی این مطلب تأکید دارند و در ارتباط با شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک نیز بایستی این موضوع پررنگ‌تر باشد.

جنابي از مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها خواست در شهرک‌های صنعتی بزرگ، پیشخوان‌ پاسخگویی شکل بگیرد تا فعالان اقتصادی بتوانند با سهولت بیشتری، دغدغه‌‌ها و مسائل خود را دنبال نمایند.

وي همچنین با اشاره به رونمایی از سامانه سازمان هوشمند و واگذاری الکترونیکی زمین توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران خاطرنشان کرد: اقدامت تحولی خوبی در حوزه بازطراحی فرآیندهای کاری و استفاده از سامانه‌های نرم افزاری، در تعامل معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران صورت گرفته است که یک مرحله از آن، در سامانه‌ای که امروز رونمایی شد، مشاهده می‌شود و این کار، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بروز خطای انسانی یا نگرانی از بروز تخلف‌های احتمالی خواهد داشت و به شفافیت فرآیند واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی و سهولت آن برای ذینفعان کمک خواهد کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: کاهش رفت و آمد مدیران واحدهای صنعتی به ستاد مرکزی شرکت‌های استانی، از اهداف راه اندازی این سامانه است كه امیدواریم به همت شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها و خدمات دهی الکترونیکی از طریق این سامانه سبب افزایش رضایتمندی سرمایه گذاران صنعتی شود.

جنابي با اشاره به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق شعار امسال با عنوان "تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین" افزود: با توجه به اهمیت موضوع شعار امسال که از سوی رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی تعیین شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه مشخصی برای تحقق این شعار طراحی نموده است که مبتنی بر آن، اقدامات مشخصی نیز برای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی پیش‌بینی شده که لازم است با قوت و جدیت دنبال شود.

وی با بیان این‌که حمایت از تولید داخلی، دانش ‌بنیان، اشتغال ‌آفرین و بومی ‌سازی صنایع به‌عنوان راهبرد اصلی در وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال خواهد شد، اضافه کرد: اقدامات خوبی در زمینه ضابطه گذاری و پیش‌بینی تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیان و اشتغالزا انجام شده است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، تقارن این موضوع مهم با نشست امروز را حائز اهمیت دانست و با یادآوری این جمله کلیدی که "خرمشهرها درپیش است"، گفت: وقتی خاطرات فتح خرمشهر از سوی کسانی که آن دوران را درک نموده‌اند بیان می‌شود، ضمن ایجاد امید مضاعف در انسان، این درس مهم نیز یادآوری می‌شود که با توکل بر خدا و تلاش و مجاهدت خالصانه که نصرت الهی را نیز می‌تواند درپی داشته باشد، انشاء الله خرمشهرهای پیش رو نیز فتح خواهد شد و آینده روشنی پیش روی کشور و مردم عزیزمان خواهد بود.

در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه به مدت دو روز به ميزباني شركت شهرك‌هاي صنعتي گيلان در بندر انزلي آغاز به كار كرده است، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي‌گيرد.

در آيين گشايش اين گردهمايي، با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان يكي از پروژه‌هاي تحولي وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمايي و از 9 شركت شهرك‌هاي صنعتي كه در شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400 حائز رتبه‌هاي برتر شدند، تقدير شد.

تاريخ: 1401/03/03  | ساعت: ١٢:٠٠ | شناسه: ١٧٦٠٨ | تعداد نمايش: 308


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 291217

  • بازديدکنندگان امروز : 3776

  • کل بازديدکنندگان : 17299505


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد