×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در پنجمین روز دهه تولید و تجارت؛

دو پروژه عمراني زيرساختي با حضور مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرك‌هاي صنعتي استان زنجان افتتاح شد

در پنجمین روز دهه تولید و تجارت که با عنوان "زیرساخت؛ بنيان توليد و تجارت" نامگذاری شده است، نخستین تصفیه خانه فاضلاب حذف فلزات سنگین در شهرك صنعتي تخصصي روي زنجان به بهره برداری رسید.

همزمان با دهه تولید و تجارت، دو پروژه عمراني زيرساختي با حضور مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرك‌هاي صنعتي استان زنجان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در پنجمین روز دهه تولید و تجارت که با عنوان "زیرساخت؛ بنيان توليد و تجارت" نامگذاری شده است، نخستین تصفیه خانه فاضلاب حذف فلزات سنگین در شهرك صنعتي تخصصي روي زنجان به بهره برداری رسید.

اين تصفیه خانه توانایی تصفیه‌ يك هزار مترمکعب در شبانه روز پساب فاضلاب واحد‌های تولیدی مستقر در این شهرک صنعتي را دارد و این میزان در صورت نیاز قابل توسعه خواهد بود.

برای ساخت و تکمیل اين تصفیه خانه ١٦ میلیارد تومان هزینه شده است كه از محل مشارکت ۵۵ واحد تولیدی این شهرک صنعتي تأمین و توسط شرکت خدماتی شهرک به اجرا درآمد.

همچنين با حضور مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ساختمان ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتي افق ابهر افتتاح شد.

این ایستگاه به مساحت ١٥٠ مترمربع با دو آشيانه و يك دستگاه خودروي آتش نشاني ٦ تن، با اعتبار 50 میليارد ريال توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي زنجان احداث و به بهره برداری رسیده است.

احداث 208 تصفیه خانه فاضلاب و 296 ایستگاه آتش نشانی در شهرک‌ها و نواحي صنعتی كشور
مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در آيين افتتاح این دو پروژه عمراني زيرساختي اظهار داشت: ۲۰۸ شهرک صنعتی در سراسر کشور دارای تصفیه خانه فاضلاب هستند که تصفیه خانه حذف فلزات سنگین شهرک صنعتي تخصصي روی زنجان، دویست و پنجاه و هشتمین مدول تصفیه خانه کشور محسوب می‌شود.

به گفته همايون توفیقی، در این روش تصفیه، ضمن حذف املاح و فلزات سنگین، آب بازیافتی با استاندارد‌های تخلیه، مورد استفاده مجدد واحد‌های تولیدی قرار می‌گیرد که این امر کمک شایانی به تأمین آب مورد نیاز واحد‌های صنعتی، حفظ محیط زیست و منابع آبی خواهد کرد.

وي همچنين با اشاره به بهره برداری از ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتي افق ابهر، تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی دارای ایستگاه آتش نشانی در کشور را 296 مورد اعلام كرد.

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مجموع واحدهای صنعتی بهره بردار تحت پوشش خدمات ايمني و آتش نشانی را 38 هزار و 600 واحد عنوان کرد و افزود: این تعداد، 74 درصد کل واحدهای به بهره برداري رسيده در شهرك‌ها و نواحي صنعتي کشور را شامل می‌شود.

توفيقي به اجرای طرح ممیزی ایمنی در واحدهای صنعتی کشور نيز اشاره و اضافه كرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از سال 1396 تا کنون، 35 هزار واحد از 48 هزار واحد صنعتی کشور را از نظر ایمنی، ممیزی و نقاط حادثه خيز واحدهای صنعتی را احصاء و به‌صورت مشاوره‌ای به واحدهای صنعتی ارائه کرده است.

شهرك صنعتي تخصصي سنگ شهر (روي) دارای 171 هکتار مساحت است که 101 هکتار آن زمین صنعتی و تمامي 171 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و 117 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 93 هکتار در آن منعقد شده است.

101 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری سه هزار و 762 میلیارد ریال برای چهار هزار و 328 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنين شهرك صنعتي شماره 3 ابهر (افق) دارای 766 هکتار مساحت است که 315 هکتار آن زمین صنعتی و تمامي 766 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 42 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 93 هکتار در آن منعقد شده است.

13 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری پنج هزار و 646 میلیارد ریال برای 812 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

در شهرك صنعتی شماره 3 ابهر (افق)، يك مركز خدمات فناوري و كسب و كار نيز درحال ارائه خدمات مشاوره به واحدهاي صنعتي و توليدي مي‌باشد.

در دهه توليد و تجارت امسال كه از يكم تير روز اصناف آغاز و تا دهم تير روز صنعت و معدن پايان مي‌يابد، ۱۸۴ پروژه زیرساختی با سرمایه‌ گذاری ۹ هزار میلیارد ريال به‌طور همزمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور افتتاح و به بهره برداري مي‌رسد.

امسال يكم تا دهم تير به‌عنوان دهه توليد و تجارت تعيين و به ترتيب اول تیر روز "اصناف؛ نماد اقتصاد مردمی"، دوم تیر روز "تشکل‌ها؛ هم افزایی تولید و تجارت"، سوم تیر روز "تجارت و خدمات؛ هوشمندی کسب و کار"، چهارم تیر روز "رسانه؛ تبیین گر تولید و تجارت"، پنجم تیر روز "زیرساخت؛ بنیان تولید و تجارت"، ششم تیر روز "صادرات؛ تولید پایدار در تراز جهانی"، هفتم تیر روز "امنیت قضایی؛ آرامش کسب و کار"، هشتم تیر روز "تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"، نهم تیر روز "معدن؛ فرصت ناب ارزش آفرین" و دهم تیر روز "صنعت و معدن؛ پیشران پیشرفت در گام دوم انقلاب" نامگذاری شده است.

تاريخ: 1401/04/05  | ساعت: ١٣:٠٠ | شناسه: ١٨١٤٩ | تعداد نمايش: 110

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294347

  • بازديدکنندگان امروز : 3819

  • کل بازديدکنندگان : 17299548


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد