×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع تولید شهرستان اسفراین عنوان كرد:

واحدهای تولیدی بخش خصوصی در دوران تحریم و فشارهای اقتصادی نقش مؤثری در تأمین نیازهای کشور داشته‌اند/ در ايفاي وظیفه تأمین زیرساخت‌های مورد نياز بخش توليد از هيچ كوششي فروگذار نمي‌شود/ انجام هماهنگی‌های لازم با شبكه بانکي برای تأمین منابع مالی و حمايت از رونق توليد و تثبيت اشتغال در واحدهاي صنعتي

علی رسولیان روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع تولید شهرستان اسفراین با بیان این‌که واحدهای تولیدی بخش خصوصی در دوران تحریم و فشارهای اقتصادی نقش مؤثری در تأمین نیازهای کشور داشته‌اند، اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي نیز در ايفاي وظیفه تأمین زیرساخت‌های مورد نياز بخش توليد از هيچ كوششي فروگذار نمي‌كند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال یک هزار و 500 واحد کارگاهی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور برای حمایت و استفاده کارآفرینان صنایع کوچک و متوسط  ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع تولید شهرستان اسفراین با بیان این‌که واحدهای تولیدی بخش خصوصی در دوران تحریم و فشارهای اقتصادی نقش مؤثری در تأمین نیازهای کشور داشته‌اند، اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي نیز در ايفاي وظیفه تأمین زیرساخت‌های مورد نياز بخش توليد از هيچ كوششي فروگذار نمي‌كند.

وی افزود: یکی از برنامه‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران برای تأمین زیرساخت‌هاي لازم به منظور استقرار فعالان اقتصادی کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی، ایجاد مکان‌هایی برای فعالیت توليد كنندگاني است که توانمندی بالایی داشته اما مشکلات مالی برای تأمین مکان دارند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: در سال گذشته یک هزار و 400 واحد کارگاهی در کشور ایجاد شد و امسال نیز يك هزار و 500 واحد کارگاهی دیگر برای استفاده کارآفرینان و فعالان اقتصادی کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی ایجاد می‌شود.

رسولیان ادامه داد: تأمین زیرساخت برق برای صنایع از سیاست‌های جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در سال ۱۴۰۰ این امر با مشارکت در تأمین ۲۵۰۰ مگاوات برق در ۶۶ پست برق کشور انجام شده و امسال نیز این سیاست ادامه مي‌يابد.

وي کسب موافقت مجوز واردات تجهيزات دست دوم CHP و GD برای واحدهای صنعتي کوچک و متوسط از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و موافقت دولت برای ترانزیت رایگان و افزایش قیمت برق تولیدی این دستگاه‌ها را از جمله اقدامات حمایتی در این حوزه ذکر کرد و از واحدهای صنعتی و تولیدی خواست برای سرمایه گذاری در این زمینه ورود کنند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، تولید برق از انرژی خورشیدی و ایجاد شهرك‌های صنعتي تخصصي خورشیدی را از دیگر برنامه‌های زیرساختی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بيان کرد و افزود: خرید تضمینی برق تولیدی این واحدها نیز طی تفاهم ‌نامه با سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق انجام ‌می‌شود.

رسولیان احیاء ۲ هزار واحد تولیدی راکد و افزايش ظرفيت ۳۳۰۰ واحد تولیدی با ۵۰ درصد زير ظرفیت تولید را از دیگر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاري عنوان كرد.

وي اضافه کرد: این دو اقدام، سیاست جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت براي حمايت از رونق توليد و تثبيت اشتغال در كشور است که هماهنگی‌های لازم با شبكه بانکي برای تأمین منابع مالی واحدهاي صنعتي و توليدي انجام می‌شود.

کمبود زمین، برق و سرمایه در گردش
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، مشکل کمبود زمین و برق را از نیازهای اساسی صنایع این شهرستان اعلام کرد.

امان الله حسین پور مشکل گردش مالی و اقساط بانکی را مهمترین مشکلات حوزه اعتباری واحدهای توليدي شهرک صنعتی اسفراین دانست و گفت: اکنون بعضی از کارگاه‌های توليدي شهرستان راکد شده و بعضی دیگر نیز با یک دهم ظرفیت کار می‌کنند و اشتغال خود را به شدت کاهش داده‌اند.

وی با ابراز امیدواری از اتفاقات مثبت برای شهرستان و استان در آینده افزود: در سفر ریاست جمهوری نیز مبالغ خوبی برای اسفراین و خراسان شمالی دیده شده و این سفر برکات خوبی برای استان خواهد داشت.

صنعتگران و توليد كنندگان اسفرايني نيز در نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد به بيان ديدگاه‌ها، انتظارات و پيشنهادات خود پرداختند و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران هم مسائل و مشکلات فعالان اقتصادي اين شهرستان را از نزديك مورد بررسي قرار داد.

تسهیل و تسریع در رفع مشکلات شهرک صنعتی اسفراين، از جمله عدم امکان واگذاری خطوط مخابراتی جدید، کمبود زمین براي واگذاری به سرمایه گذاران جدید، حادثه خیز بودن راه ورودی به شهرک صنعتی و غیرقابل واگذاری بودن ۱۵ قطعه از ۷۳ قطعه ناحیه صنعتی عباس آباد به دلیل واقع شدن در حریم جاده اصلی اسفراین ـ سبزوار، بخشي از درخواست‌هاي صنعتگران از معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بود.

همچنين تسهیل و تسریع در رفع مشکلات تخصیص زمین به شرکت "شاه جهان" در زمینه تولید انواع قند، نبات و آب نبات در شهرک صنعتی خوشین اسفراین، رفع مشکلات شرکت لبنیات "پاک مهر"، درخواست تسهیلات شرکت "جهان پاک اسفراین" براي خرید و تعمیر ماشین آلات، درخواست تسهیلات شرکت "ساقه طلایی اسفراین"، رفع مشکلات اجرای شبکه گازرسانی شركت "آرد والسی مطهر" از زیرساخت‌های موجود در ناحیه صنعتی عباس آباد، پرداخت تسهیلات به سردخانه آقای منصوری به میزان ۳۵۰ میلیارد ریال و بررسی مجدد جانمایی كارخانه تولید محصولات بتنی غیرمسلح از بتن معمولی و محصولات بتنی مسلح پیش ساخته در کارگروه امور زیربنایی و توسعه روستایی شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان، از ديگر درخواست‌هاي فعالان اقتصادي در اين نشست بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در سفر امروز خود به استان خراسان شمالي از شهرک‌ صنعتی اسفراین بازدید كرد و سپس با حضور علي رسوليان، عمليات اجرايي احداث 3 پروژه عمراني زيرساختي و 4 واحد كارگاهي در اين شهرك صنعتي آغاز شد.

تاريخ: 1401/03/17  | ساعت: ١٤:٠٠ | شناسه: ١٧٧٩١ | تعداد نمايش: 210


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294491

  • بازديدکنندگان امروز : 7552

  • کل بازديدکنندگان : 17303282


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد