×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان بازديد معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی شيروان عنوان شد:

۶ هزار هکتار اراضی جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور تأمین مي‌شود/ ۷۷۰ هکتار زمین صنعتی راكد پس گرفته شد/ عملیات اجرایی طرح توسعه شهرک صنعتی شیروان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز مي‌شود

علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان خراسان شمالي، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی شيروان بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی شيروان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان خراسان شمالي، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی شيروان بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی علي جدي ـ نماینده مردم شيروان و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ـ انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي، از جمله تصفیه خانه فاضلاب ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

همچنين طرح توسعه 105 هكتاري شهرک صنعتی شیروان، ايجاد 10 واحد كارگاهي و احداث ایستگاه آتش نشانی، پست برق و مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب، از جمله موضوعاتي بود كه در اين بازديد بررسي و تصميم گيري شد.

۶ هزار هکتار اراضی جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور تأمین مي‌شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازديد از شهرك صنعتي شيروان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۲ هزار واحد راکد صنعتی در کشور شناسایی شده است که برنامه احیاء آن‌ها در دستور کار قرار دارد.

علي رسوليان افزود: تا كنون ۱۲ هزار واحد تولیدی راکد در کشور شناسایی شده است، كه سال گذشته از اين تعداد، ۲ هزار و ۶۷ واحد احیاء شد که نتیجه آن ایجاد اشتغال برای ۴۰ هزار نفر بود.

وي با بیان این‌که ۸۴۴ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور فعال است، اضافه كرد: ۴۹ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی با حدود یک میلیون اشتغال مستقیم در این شهرک‌ها و نواحی صنعتي استقرار دارند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شمار شرکت‌های دانش بنیان را که در شهرک‌های صنعتی مستقرند، ۶۰۰ واحد عنوان کرد و ادامه داد: حمایت از واحدهای دانش بنیان از اولویت‌های اين سازمان است و از دیگرسو، یک هزار و ۵۰۰ واحد در کشور ظرفیت دانش بنیان شدن را دارند.

رسولیان بيان كرد: افزایش ظرفیت تولید صنایعی که با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند نیز از برنامه‌های مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است و برای افزایش ظرفیت آن‌ها برنامه ریزی شده است.

وي همچنين از شناسایی يك هزار و ۹۰۰ هکتار زمین صنعتی که در سال‌های قبل به مردم واگذار شده اما اقدامی برای ساخت آن‌ها انجام نشده نیز خبر داد و گفت: ۷۷۰ هکتار زمین صنعتی از این افراد پس گرفته شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: سیاست ما فقط بازپس‌گیری زمین‌ها نیست و سرمایه گذارانی که تلاش می‌کنند واحد تولیدی خود را علی‌رغم سختی‌ها راه اندازی کنند، مشمول این بازپس‌گیری‌ها نمی‌شوند.

رسولیان در مورد کمبود زمین در شهرک‌های صنعتی نیز تصريح كرد: ۶ هزار هکتار اراضی جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تأمین خواهد شد تا این مشکل رفع شود.

عملیات اجرایی طرح توسعه شهرک صنعتی شیروان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز مي‌شود
نماینده مردم شيروان در مجلس شورای اسلامی نيز در جريان اين بازديد گفت: طرح توسعه شهرک صنعتی شیروان آماده حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی است.

علی جدی افزود: با پیگیری‌ها و اقدامات انجام گرفته طی چند ماه اخیر، طرح توسعه شهرک صنعتی شیروان آماده کلنگ زنی شده تا بیش از پیش نقشی مؤثر در فعالیت واحدهای صنعتي و تولیدی داشته باشد.

وي اضافه كرد: الحاق ۱۰۵ هکتار از اراضی اطراف شهرک صنعتی، یکی از طرح‌هایی است که برای توسعه شهرک اتفاق خواهد افتاد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که واحدهای تولیدی مختلفی در شهرک صنعتی شیروان مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: در این راستا قرار است ۱۰ کارگاه برای فعالیت متقاضیانی که با کمبود منابع مالی روبه‌رو هستند، اما پتانسیل کار صنعتي و تولیدی دارند آماده شود تا در این محل‌ها مستقر شوند.

جدي بيان كرد: این ۱۰ کارگاه آماده کلنگ زنی است تا پس از تکمیل به‌صورت اجاره واگذار شود و زمانی که سرمایه گذاران حاضر در آن به توان مالی مناسب رسیدند، جای خود را به سایر سرمایه گذاران بدهند.

وي تصريح کرد: البته سرمایه گذاران بخش خصوصی در صورت داشتن توان مالی می‌توانند شخصاً اقدام به ساخت کارگاه کرده و در آن‌ها مستقر شوند و یا همان واحد را خریداری نمایند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایستگاه آتش نشانی، پست برق و مدوم دوم تصفیه خانه فاضلاب نیز از دیگر طرح‌هایی است که عملیات اجرایی آن‌ها به‌زودي آغاز خواهد شد.

شهرك صنعتي شيروان دارای 172 هکتار مساحت است که 96 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 172 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و 69 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 25 هکتار در آن منعقد شده است.

28 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 431 میلیارد ریال برای 809 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در سفر امروز خود به استان خراسان شمالي از شهرک‌هاي صنعتی اسفراین و شيروان بازدید كرد و سپس با حضور علي رسوليان، عمليات اجرايي احداث 3 پروژه عمراني زيرساختي و 4 واحد كارگاهي در شهرك صنعتي اسفراين آغاز شد.

تاريخ: 1401/03/17  | ساعت: ٢٠:٠٠ | شناسه: ١٧٧٩٠ | تعداد نمايش: 222


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 86

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294331

  • بازديدکنندگان امروز : 3595

  • کل بازديدکنندگان : 17299324


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد