×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضاي کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی؛

آخرین وضعیت پروژه‌های توسعه صنایع معدنی و مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی آذربايجان شرقي بررسي شد

آخرین وضعیت پروژه‌های توسعه صنایع معدنی و مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی استان آذربايجان شرقي در نشست مشتركي با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس و اعضاي کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و استاندار آذربایجان شرقی بررسی شد.

آخرین وضعیت پروژه‌های توسعه صنایع معدنی و مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی استان آذربايجان شرقي در نشست مشتركي با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس و اعضاي کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و استاندار آذربایجان شرقی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، استاندار آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های کم ‌نظیر اين استان در حوزه صنعت و معدن گفت: بخش صنعت آذربایجان شرقی با وجود صنایع مهم و باسابقه، می‌تواند بیشتر از وضع فعلی در اقتصاد کشور نقش‌ آفرین باشد که این امر نیازمند یک تصمیم راهبردی در حوزه قانون گذاری است.
 
عابدین خرم با بيان این‌که زیرساخت‌های توسعه صنعتی در آذربایجان شرقی فراهم است، افزود: متأسفانه ما دچار یک عقب‌ ماندگی تاریخی هستیم و به‌رغم آن‌که بخش خصوصی استان بسیار فعال بوده و سهم عمده‌ای از توسعه اقتصادی استان را عهده‌دار شده، بخش دولتی به وظایف خود در این خصوص به‌طور کامل عمل نکرده است.
 
وی با اشاره به این‌که در حوزه معدن نیز برخی از موانع قانونی، توسعه این بخش را متوقف کرده است، اضافه كرد: ظرفیت‌های استان در حوزه معدن می‌تواند کشور را متحول کند، اما در حال حاضر معادن ما خام‌ فروشی می‌شود و توسعه معدنی به یکی از مشکلات اساسی استان تبدیل شده است.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عزم جدی مدیریت استان برای رفع موانع و حل مشکلات موجود در مسیر توسعه صنعتی و معدنی، از نمایندگان مجلس شوراي اسلامي خواست تا با رفع موانع قانونی، کمک ‌حال مدیریت اجرایی در حل مشکلات باشند.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به این‌که در سفر به آذربایجان شرقی از ظرفیت‌های صنعتی و معدنی بازدید كرده و خواهیم کرد، گفت: خوشبختانه این استان استعدادهای بالایی دارد و حمایت‌های دولت و مجلس برای شکوفایی این ظرفیت‌ها، باید به‌ شکل عملیاتی انجام شود.
 
عزت‌الله اکبری تالارپشتی با تأکید بر جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی در روند عمران و آبادانی کشور، اظهار داشت: دولت سیزدهم در این زمینه کاملاً پای کار است و مجلس هم برای کمک به این دولت آمادگی دارد.
 
علی رسولیان، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و وجیه ‌الله جعفری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز در این نشست به ارائه گزارشي از اقدامات و برنامه‌های سازمان متبوع خود برای پیشبرد پروژه‌های توسعه معدنی و شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی پرداختند.
 
موافقت با تأسیس شرکت مس آذربایجان، ایجاد شهرک‌های صنعتی آلومینا در سراب و مس در ورزقان، آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی سنگ در آذرشهر و بررسی ایجاد دو شهرک صنعتی جدید در شهرستان سراب از جمله محورهای این گزارش‌ها بود.

معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگر برنامه سفر خود به آذربايجان شرقي، با حضور در شهرستان ورزقان، ضمن بازديد از امکانات زیربنایی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و استقرار سرمايه گذاران در شهرك صنعتي ورزقان، از موقعيت جغرافيايي فاز توسعه و مكان پيشنهادي احداث شهرك صنعتي تخصصي مس ديدن كردند.

تاريخ: 1401/03/07  | ساعت: ١٩:٣٠ | شناسه: ١٧٦٥٣ | تعداد نمايش: 216


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294479

  • بازديدکنندگان امروز : 7451

  • کل بازديدکنندگان : 17303181


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد