×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پايان نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تأكيد كرد:

ضرورت تعامل و هم‌افزایی با مديران ارشد استان‌ها در راستاي تحقق توليد دانش بنيان و اشتغال آفرين/ پاسخگویی و تنویر افکار عمومی به منظور بیان اقدامات و تبيين دستاوردها/ برگزاری تورهای صنعتی راهيان پيشرفت برای معرفي ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های صنعتی استان‌ها/ تدوين مدل كاربردي به منظور احیاء مجدد واحدهای راکد صنعتی/ به‌کارگیری افراد شایسته و متخصص در بدنه مدیريتي شركت‌ شهرك‌هاي صنعتي

علی رسولیان روز چهار‌شنبه در بخش پاياني نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي اظهار داشت: مدیران عامل و اعضاي هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به منظور نیل به اهداف دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیاز به همراهی نمایندگان ولی فقیه، استانداران، نمايندگان، ائمه جمعه، مقامات نظامي و قضايي و ... دارند؛ از این رو شایسته است تعامل بسیار خوبی با مسئولان استانی داشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر تعامل و هم‌افزایی مديران عامل شركت شهرک‌هاي صنعتی با مديران ارشد استان‌ها در راستاي تحقق توليد دانش بنيان و اشتغال آفرين در بخش صنعت تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز چهار‌شنبه با بيان اين مطلب در بخش پاياني نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي اظهار داشت: مدیران عامل و اعضاي هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به منظور نیل به اهداف دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیاز به همراهی نمایندگان ولی فقیه، استانداران، نمايندگان، ائمه جمعه، مقامات نظامي و قضايي و ... دارند؛ از این رو شایسته است تعامل بسیار خوبی با مسئولان استانی داشته باشند.

وی همچنین همراهی رسانه‌ها و انعکاس دستاوردها و تلاش مدیران را یکی دیگر از الزامات موفقیت شرکت شهرک‌های صنعتی در استان‌ها عنوان کرد و با تأکید بر سیاست‌های مردمي دولت سیزدهم افزود: شرکت‌های تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران با توجه به تلاش‌های صورت گرفته و درحال انجام و به منظور بیان اقدامات و تبيين دستاوردها، باید فضاي همکاری خوبی با رسانه‌ها ایجاد و نسبت به پاسخگویی و تنویر افکار عمومی همواره کوشا باشند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران برگزاری تورهای صنعتی راهيان پيشرفت برای گروه‌ها و اقشار خاص جامعه همچون اصحاب رسانه، دانشگاهیان، ائمه جمعه، قضات دادگستری و ... را از دیگر راهکارهای عملیاتی برای معرفي ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های صنعتی استان‌ها عنوان و اضافه کرد: در حوزه دانش بنیان شدن شرکت‌ها نیز شایسته است تعامل مستمری با دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها انجام شود.

رسولیان در بخش دیگری از سخنان خود بر ارائه مدل و الگویی مشخص و کارآ به منظور احیاء مجدد واحدهای راکد صنعتی تأکید کرد و ادامه داد: بخش اعظمی از عارضه یابی‌ها با همت همکاران صنايع كوچك و مشاوران كلينيك‌هاي كسب و كار در سراسر کشور انجام شده است و هم اکنون نیازمند ارائه مدلی کاربردی برای بازفعال سازي صنایع غيرفعال هستیم.

وي در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بين وزارتخانه‌هاي صنعت، معدن و تجارت و نیرو درخصوص تولید برق خورشیدی در كشور بيان کرد: دستورالعمل‌های لازم در این راستا تا هفته آینده به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: طی فراخوان جذب سرمایه گذار که به‌صورت مشترک با وزارت نیرو خواهیم داشت و نیز با شرط پذیرش خرید تضمینی برق توسط وزارت نیرو، قطعاً با استقبال بسیار خوبی از سوی سرمایه گذاران مواجه خواهیم بود.

رسوليان همچنین با اشاره به تأکید وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر مسئولیت شرکت شهرک‌های صنعتی در تأمین زيرساخت‌هاي صنايع مستقر در داخل يا خارج شهرک‌های صنعتی گفت: اطلاع رساني و تبيين مجموعه حمایت‌های دولت و مشوق‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر راه اندازی نيروگاه‌های مقياس کوچک CHP و DG، نقش به‌سزایی در تأمین برق پایدار و اميد بخشي به صاحبان صنايع ایفا مي‌کند.

وی در ادامه بر به‌کارگیری افراد متخصص و متعهد در بدنه مدیریتی شرکت شهرک‌های صنعتی در استان‌ها تأکید کرد و افزود: نتیجه فعالیت‌ها و تلاش‌های شما مدیران توسط مردم، دولت، نمایندگان مردم و وزارت صنعت، معدن و تجارت رصد می‌شود. بنابراین به‌کارگیری افراد شایسته و متخصص در ايجاد کارنامه موفق از عملکرد نهایی شما تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در بخش ديگر سخنان خود به ۵۰ ردیف برنامه عملياتي سازمان و شركت‌هاي تابعه استاني اشاره و اضافه کرد: این برنامه‌ها باید به‌طور هفتگی پیگیری و گزارش اقدامات و نتايج آن واصل شود.

رسولیان همچنین بر ارائه مدلی براي ایجاد شهرک‌های فناوری و نیز پردیس‌های دانش بنیان در شهرك‌هاي صنعتي تأکید کرد و ادامه داد: اعتباراتی نیز از سوی معاونت علمی و فناوري ریاست جمهوری به این امر می‌تواند اختصاص یابد که لازمه آن، تدوین و ارائه مدل از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌هاست.

وی ایجاد کارگروه دانش بنیان در استان‌ها با محوریت شرکت شهرک‌های صنعتی و اخذ اعتبارات از استانداری‌ها در قالب صندوق توسعه استاني را از دیگر اقدامات مهمی عنوان کرد که باید توسط استان‌ها پیگیری شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از تلاش برای احداث مسکن کارگری توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران و شركت عمران شهرهاي جديد خبر داد و گفت: برای این موضوع جلسات تخصصی برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم کار و خدمتی ماندگار از خود به‌جا بگذاریم.

رسوليان ایجاد درآمدهای پایدار برای شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها را یک ضرورت دانست و يادآور شد: پیشنهاداتی از قبیل ساخت انبارهای عمومی و طبقاتی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی به منظور اجاره به مالکان و صاحبان کالا را داشته‌ایم که لازم است در این زمینه و همچنين روش‌هاي تأمين مالي پيوسته، بررسی‌های بیشتری صورت بگيرد.

وی همچنین بر لزوم همگرایی و تعامل شركت‌هاي تابعه با دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد تجاري صنعتي و ویژه اقتصادی تأکید کرد و اظهار داشت: مقرر است کارگروهي به دستور دبیر اين شورا به منظور اختصاص مناطق ویژه به شركت شهرک‌هاي صنعتي استان‌ها تشکیل شود، كه شایسته است همكاري‌هاي مناسبي در این راستا به‌عمل آيد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با تأکید بر محوریت برگزاری گردهمايي مدیران ستادی و استانی حول کارگروه‌هاي اجرايي و تخصصی، از مديران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها خواست تنگناها، چالش‌ها، مشكلات، نظرات و پيشنهادات خود را در راستاي اجراي دقيق ضوابط و دستورالعمل‌هاي ابلاغي در قالب كارگروه‌هاي مذكور در گردهمايي‌هاي بعدي مورد بررسي كارشناسي قرار دهند.

رسوليان در پايان نتايج حاصل از اين نشست تخصصی را در اصلاح روندها و فرآيندهاي اجرايي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در دو بخش تأمين و تكميل زيرساخت‌ها و برنامه‌هاي حمايتي صنايع كوچك مؤثر دانست و بر اجراي تصميمات و مصوبات اين گردهمايي تأكيد كرد.

در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه به مدت دو روز به ميزباني شركت شهرك‌هاي صنعتي گيلان در بندر انزلي برگزار شد، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار ‌گرفت.

در آيين گشايش اين گردهمايي با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان يكي از پروژه‌هاي تحولي وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمايي و از 9 شركت شهرك‌هاي صنعتي كه در شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400 حائز رتبه‌هاي برتر شدند، تقدير شد.

تاريخ: 1401/03/04  | ساعت: ١٥:٣٠ | شناسه: ١٧٦٤١ | تعداد نمايش: 213


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294348

  • بازديدکنندگان امروز : 3822

  • کل بازديدکنندگان : 17299551


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد