×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در ديدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت عنوان شد:

ايجاد کارگاه‌های صنعتي آماده برای کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های دانش بنیان/ شناسایی 1600 مورد نیاز فناورانه در سطح واحدهای صنعتی و تولیدی در سطح کشور/ لزوم همکاری شهرک‌های صنعتی با شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری

علی رسولیان شامگاه سه‌شنبه در ديدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، ايجاد کارگاه‌های صنعتي آماده برای کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های دانش بنیان در قالب برنامه احداث یک هزار کارگاه را از اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم تحقق شعار سال و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در كشور گفت: مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس نامگذاری سال تحت عنوان "تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین"، تمامي وجهه همت خود را بر ايجاد يک کارنامه مشخص و عملیاتی، معطوف کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان شامگاه سه‌شنبه با بيان اين مطلب در ديدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، ايجاد کارگاه‌های صنعتي آماده برای کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های دانش بنیان در قالب برنامه احداث یک هزار کارگاه را از اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد.

وي همچنین تأمین و واگذاری زمین با هزینه اندک و اقساط بلند مدت به شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر برنامه‌هاي حمایتي وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای بهره مندی از دانش و توان علمی جوانان اعلام كرد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در ادامه به شناسایی 1600 مورد نیاز فناورانه در سطح واحدهای صنعتی و تولیدی در سطح کشور اشاره و اضافه كرد: تا کنون 350 مورد از قطعات و یا مواد اولیه مورد نیاز صنایع كه قبلاً از خارج از کشور تأمین می‌شد، با معرفی نیازهای فناورانه به شرکت‌های دانش بنیان و با ایجاد ارتباط مناسب در جهت برآورده شدن نیاز آن‌ها، از اين طریق در داخل کشور تأمین شده است.

رسولیان با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های صنعتی گیلان ادامه داد: با توجه به کمبود زمین صنعتی در استان‌هاي شمالي و محدودیت‌ها و الزامات زیست محیطی امیدواریم با همراهی استاندار و کمک مسئولان، اراضی جدیدی برای استقرار و راه اندازی صنایع در گیلان اختصاص یابد.

وی در پايان آمادگي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را براي تأمين و تكميل زيرساخت‌هاي صنعتي و اعتبارات مورد نياز بنگاه‌هاي اقتصادي كوچك و متوسط استان گيلان اعلام كرد.

لزوم همکاری شهرک‌های صنعتی با شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری
نماینده ولی فقیه در گیلان نيز در اين ديدار بر ضرورت احیاء واحدهای توليدي راکد در شهرک‌های صنعتی تأکید کرد و گفت: همکاری شهرک‌ها و نواحی صنعتی با شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام والمسلمين رسول فلاحتی هر منطقه از موقعیت جغرافیایی ایران را مستعد برخی واحدهای صنعتی و تولیدی عنوان کرد و افزود: احداث شهرک های صنعتی برای مناطق شمال کشور که برای تأمین زمین با مشکل مواجه هستند، اثرگذار است.

وي با بیان این‌که بنگاه‌های کوچک تولیدی آثار منفی کمتری نسبت به واحدهای بزرگ دارند، اضافه کرد: یک مدیر واحدهای کوچک را بهتر می‌تواند اداره کند؛ ضمن این‌که تولید کالا در بنگاه‌های کوچک به‌صورت بهینه انجام می‌شود.

امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت تجمیع واحدهای صنعتي و تولیدی در شهرک‌ها ‌و نواحی صنعتی ادامه داد: ايجاد زيرساخت‌ها و ظرفیت‌های صنعتی برای احداث و استقرار صنایع یکی از مهم‌ترین اصول زیربنایی در تولید و خودکفایی کشور است.

فلاحتي همچنين به کمبود زمین در گیلان به سبب حساسیت‌های زیست محیطی و اقلیمی اشاره و تصریح کرد: با توجه به افزایش چشمگیر قیمت زمین و کمبود اراضی مناسب برای ایجاد واحدهای صنعتی شایسته است با حمایت‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌های نیمه فعال و یا تعطیل مجدد به چرخه کار و تولید برگردند و یا به افراد شایسته و واجد شرایط واگذار شوند.

وی توصيه کرد: به‌عنوان مدیران بالادستی وزارت صنعت، معدن و تجارت در انتخاب مدیران لایق دقت لازم را به‌عمل آورید و نظارت‌های کافی بر فعالیت فزاینده شهرک‌های صنعتی و ظرفیت‌های ايجاد شده که در واقع ثروت و سرمایه ملی محسوب می‌شوند را سرلوحه خود قرار دهید.

نماینده ولی فقیه در گیلان نظارت بر حوزه تأمین مالی توسط بانک‌ها، عملکرد مدیران و حمایت از جامعه کارگری را از مهم‌ترين انتظارات مردم و مسئولان از متوليان بخش صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و دانش جوانان همواره باید مد نظر مسئولان قرار گیرد و از جوانان خدوم و دارای ایده و اراده حمایت شود.

فلاحتي در پايان با اشاره به اهمیت صادرات کالای ایرانی به‌ویژه به کشورهای همسایه تأكيد کرد: از کالایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، جلوگیری کنید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در سفر دو روزه به گیلان و در حاشیه برگزاری نشست اجرایی و تخصصی مديران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي، با نماینده ولی فقیه در گيلان و امام جمعه رشت دیدار و گفت‌وگو کرد.

در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه به مدت دو روز به ميزباني شركت شهرك‌هاي صنعتي گيلان در بندر انزلي آغاز به كار كرده است، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي‌گيرد.

در آيين گشايش اين گردهمايي با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان يكي از پروژه‌هاي تحولي وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمايي و از 9 شركت شهرك‌هاي صنعتي كه در شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400 حائز رتبه‌هاي برتر شدند، تقدير شد.

تاريخ: 1401/03/03  | ساعت: ٢٠:٠٠ | شناسه: ١٧٦٢٦ | تعداد نمايش: 215


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294327

  • بازديدکنندگان امروز : 3551

  • کل بازديدکنندگان : 17299280


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد