×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگاران در انزلي عنوان كرد:

با توجه به توانمندی‌های بالقوه صنعت و نیاز روزافزون کشور به تولیدات صنعتی، نیازمند توسعه صنعتی هستیم/ استفاده از پساب شهري، منابع آب‌های دریای آزاد و افزایش بهره وری براي تأمین آب مورد نياز صنایع/ تمرکز بر تأمین یا خود تأمینی برق در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

علي رسوليان روز سه‌شنبه در حاشيه نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به توانمندی‌های بالقوه صنعت و نیاز روزافزون کشور به تولیدات صنعتی، نیازمند توسعه صنعتی هستیم كه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نيز در حوزه تأمین زیرساخت‌های صنعت در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی درحال فعاليت مي‌باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اين وزارتخانه همسو با سیاست‌های دولت، برنامه‌های مشخصی را برای حمایت از تولید، به‌ویژه در حوزه دانش بنیان شدن واحدهاي صنعتی، خروج از رکود و افزایش تولید، تجهیز و تکمیل زیرساخت‌ها و ... تدوین و عملیاتی کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه با بيان اين مطلب در حاشيه نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی اين سازمان در بندر انزلي در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به توانمندی‌های بالقوه صنعت و نیاز روزافزون کشور به تولیدات صنعتی، نیازمند توسعه صنعتی هستیم كه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نيز در حوزه تأمین زیرساخت‌های صنعت در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی درحال فعاليت مي‌باشد.
 
وی اضافه کرد: در این میان توجه ویژه به مناطق محروم که از ظرفیت‌های صنعتی فراوانی برخوردارند، ولی بنا به دلایلی در ساليان متمادي محروم مانده‌اند، جزو اولویت‌های ماست و تسهیلات مشخصی برای توسعه صنعتی در این مناطق درنظر گرفته شده است.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به اهداف برگزاري اين گردهمايي اشاره كرد و ادامه داد: در این نشست اجرايي و تخصصي، مباحثی نظیر تأمین آب مورد نیاز صنعت، تأمین برق و حل موانع پیش رو، حمایت از انرژی‌های تجدید پذیر، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ... با حضور مدیران ارشد اين سازمان و مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها بررسی و تصمیمات لازم برای اجرایی شدن آن‌ها اتخاذ خواهد شد.

رسوليان اظهار داشت: با اولویت استفاده از پساب شهري در سراسر کشور، منابع آب‌های دریای آزاد و همچنین از محل افزایش بهره وری منابع آب به دنبال تأمین آب مورد نياز صنایع در دراز مدت برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی هستیم.

وي با بیان این‌که در بخش تأمین برق شهرک‌ها و نواحی صنعتي با موانعی مواجه هستیم، تصريح كرد: توجه و تمرکز ما به سمت تأمین یا خود تأمینی برق در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براي حمایت از ایجاد نيروگاه‌هاي انرژی تجدید پذیر به‌خصوص انرژی‌های خورشیدی مقدمات کار انجام و تفاهم نامه‌هایی منعقد شده كه امیدواریم تا ۵ هزار مگاوات برق از این مسیر برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تأمین شود.

رسولیان با تأکید بر اجراي منویات مقام معظم رهبری در نامگذاري شعار سال افزود: تلاش در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و افزایش بهره وری تولید، از محورهای اصلی کاری ما در سال جاری است که در این زمینه 1500 شرکت‌ که امکان تبدیل به دانش بنیان شدن را دارند، شناسایی شده‌اند و می‌توانند سبب افزایش سطح تولید و فناوري داخلی در کشور شوند.

وی توسعه صنعتي عدالت محور را از جمله اهداف اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در اقصی نقاط کشور اعلام و خاطرنشان کرد: تلاش مي‌شود با رفع هرچه بیشتر موانع و مشکلات پیش روی فضای کسب و کار فعالان اقتصادی، به رونق تولید دانش پایه و اشتغال آفرین در كشور کمک شود.

در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران كه به مدت دو روز به ميزباني شركت شهرك‌هاي صنعتي گيلان در بندر انزلي آغاز به كار كرده است، مهم‌ترين موضوعات اجرايي حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در قالب 8 كارگروه تخصصي مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي‌گيرد.

در آيين گشايش اين گردهمايي با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاري الكترونيكي زمين در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان يكي از پروژه‌هاي تحولي وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمايي و از 9 شركت شهرك‌هاي صنعتي كه در شاخص‌هاي برنامه عملياتي سال 1400 حائز رتبه‌هاي برتر شدند، تقدير شد.

تاريخ: 1401/03/03  | ساعت: ١٣:٠٠ | شناسه: ١٧٦٢٤ | تعداد نمايش: 193


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 65

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 294332

  • بازديدکنندگان امروز : 3606

  • کل بازديدکنندگان : 17299335


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد