×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در سردشت عنوان كرد:

هم‌پوشانی و هم‌افزایی واحدهاي توليدي در قالب یک زنجیره ارزش در شهرک‌های صنعتی/ سرمايه گذاران توانمند صنعتي كشور از مزاياي سرمايه گذاري در شهرك‌ها و نواحي صنعتي مرزي براي توليد و تجارت محصولات توليدي خود به كشورهاي همسايه استفاده كنند

فتحعلی محمدزاده روز چهارشنبه در سفر به استان آذربايجان غربي كه براي پيگيري مسائل و مشكلات زيرساختي شهرك‌ها و نواحي صنعتي صورت گرفت، از شهرك صنعتي سردشت بازديد كرد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران از شهرک صنعتی سردشت بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، فتحعلی محمدزاده روز چهارشنبه در سفر به استان آذربايجان غربي كه براي پيگيري مسائل و مشكلات زيرساختي شهرك‌ها و نواحي صنعتي صورت گرفت، از شهرك صنعتي سردشت بازديد كرد.

وي در اين بازديد كه با همراهي مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان غربي، فرماندار و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان سردشت انجام شد، از امکانات زیربنایی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و استقرار سرمايه گذاران در شهرك‌ صنعتي سردشت بازدید کرد.

تکمیل زیرساخت‌ها، اصلاح هندسی معابر ورودی، احداث ساختمان اداری، شبکه انتقال آب و ايستگاه آتش نشانی، از جمله درخواست‌هايي بود كه در جريان اين بازديد مورد بررسي و تصميم گيري قرار گرفت.

هم‌پوشانی و هم‌افزایی واحدهاي توليدي در قالب یک زنجیره ارزش در شهرک‌های صنعتی
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در حاشيه بازديد از شهرک صنعتی سردشت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال در راستای توسعه صنعتي و تحقق شعار محوري توليد دانش بنيان و اشتغال آفرين، برنامه‌ها و مشوق‌هاي ويژه‌اي براي استقرار شركت‌هاي دانش بنيان، صنايع سبز و پيشرفته در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور پيش بيني شده است.

فتحعلی محمدزاده افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان یک سازمان توسعه‌اي با ایفای نقش در دو بخش نرم‌ افزاری و سخت ‌افزاری، به توسعه صنعتي كشور، از جمله در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته كمك می‌کند.

وي اضافه كرد: تا كنون ۸۴۴ شهرک و ناحیه صنعتی در مناطق مختلف کشور به بهره‌ برداری ‌رسيده كه با انعقاد بالغ بر 99 هزار قرارداد حق بهره برداري و واگذاري زمين به سرمايه‌ گذاران، برای افزون بر یک میلیون نفر در بيش از ۴۹ هزار واحد صنعتی درحال بهره‌ برداری فرصت شغلي ایجاد شده است.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران ادامه داد: به منظور كاهش قیمت تمام شده ايجاد شهرک صنعتی و کمک به سرمایه گذاری در مناطق محروم و کم برخوردار، خدمات مورد نياز، از جمله احداث زیرساخت‌های لازم در بخش آب، برق و گاز، تصفیه‌ خانه فاضلاب، ايستگاه و خودروي آتش نشانی و ... به‌صورت متمرکز به صنعتگران ارائه می‌شود.

محمدزاده تصريح کرد: با ارائه این خدمات متمركز در شهرك‌ها و نواحي صنعتي، هم از تغيير كاربري اراضی مورد نیاز بخش کشاورزی و هم از پراکندگی واحدهای صنعتی در مناطق مختلف شهرها و روستاها در سطح كشور جلوگيري مي‌شود.

وي در ادامه، هم‌پوشانی و هم‌افزایی واحدهاي توليدي در قالب یک زنجیره ارزش در زون‌‌هاي تخصصي را از ديگر مزاياي استقرار صنايع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی عنوان كرد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران گفت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی همچنين به‌عنوان یک قطب صنعتی و کانون سرمایه ‌گذاری، همواره مورد استقبال سرمايه گذاران و كارآفرينان هستند و از خدمات و مزاياي حضور در اين مناطق، از جمله مستثني بودن از قانون شهرداري‌ها و برخي معافيت‌هاي مالياتي برخوردار می‌باشند.

محمدزاده خاطرنشان كرد: آن‌چه که حائز اهمیت است اين‌كه در مناطق محروم که بخش خصوصی از رغبت يا ريسك كمتري براي سرمايه گذاري در ایجاد شهرک‌های صنعتی برخوردار است، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی هر منطقه، به‌عنوان نماینده دولت نسبت به ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مناطق محروم ایفای نقش مي‌کند.

وي در پايان از سرمايه گذاران توانمند صنعتي كشور خواست از مزاياي سرمايه گذاري در شهرك‌ها و نواحي صنعتي مرزي براي توليد و تجارت محصولات توليدي خود به كشورهاي همسايه به‌خوبي استفاده نمايند.

شهرك صنعتي سردشت دارای 30 هکتار مساحت است که 19 هکتار آن زمین صنعتی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 56 قرارداد حق انتفاع و بهره برداري با سرمايه‌ گذاران به مساحت 16 هكتار در آن منعقد شده است.

43 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 380 میلیارد ریال برای 651 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

در شهرك صنعتی سردشت همچنین تا پيش از اين 2 واحد كارگاهي تكميل، 2 واحد واگذار و 2 واحد نيز با اشتغالزايي براي 17 نفر به بهره برداري رسيده است.

تاريخ: 1401/02/28  | ساعت: ١٧:٠٠ | شناسه: ١٧٥٤١ | تعداد نمايش: 455


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335690

  • بازديدکنندگان امروز : 3590

  • کل بازديدکنندگان : 19147822


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد