×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در هشتمین روز دهه توليد و تجارت صورت گرفت:

بازديد معاون قضایی دادستان کل کشور، رئیس و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامي از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط

در این بازدید که در هشتمين روز دهه توليد و تجارت و آخرين روز برگزاري اين نمایشگاه انجام شد، "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور، "مصطفی طاهری" رئیس و "روح اله عباس پور" سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامي، "مونا ابروفراخ" مدیرکل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمعي از فعالان اقتصادی و نمايندگان تشکل‌هاي تخصصي در كنار "علی رسولیان" معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حضور داشتند.

جمعي از نمايندگان قواي مجريه، مقننه و قضائيه از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط كشور بازدید كردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در این بازدید که در هشتمين روز دهه توليد و تجارت و آخرين روز برگزاري اين نمایشگاه انجام شد، "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور، "مصطفی طاهری" رئیس و "روح اله عباس پور" سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامي، "مونا ابروفراخ" مدیرکل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمعي از فعالان اقتصادی و نمايندگان تشکل‌هاي تخصصي در كنار "علی رسولیان" معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حضور داشتند.

حاضران در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران شركت‌هاي دانش بنيان و كسب و كارهاي نوپا، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفتند و براي رفع موانع پيش روي فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري در شهرك‌هاي صنعتي، به‌هم رساني صنايع بزرگ و كوچك و نفوذ فناوري و نوآوري در صنعت، پيشنهادات و راهكارهاي خود را ارائه كردند.

نخستين نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط همزمان با دهه تولید و تجارت، از پنجم تا هشتم تير در سالن‌هاي شماره 6، 7 و 27 محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران پذیرای عموم علاقه‌مندان است.

در اين نمايشگاه كه با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران داير شده است، 70 شركت دانش بنيان مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور و 30 كسب و كار نوپا (استارتاپ) در قالب يكصد غرفه حضور دارند.

شرکت‌های حاضر در طول برگزاري اين نمايشگاه نسبت به ارائه ايده‌هاي خود با حضور كارآفرينان و صاحبان صنايع اقدام می‌كنند تا در صورت جذابيت براي سرمايه گذاري، تجاري سازي شوند.

همچنين در اين مدت تورهاي صنعتي بازديد از نمايشگاه توسط واحدهاي صنعتي و هيأت‌هاي تجاري برگزار مي‌شود تا تعاملات في‌مابين شركت‌هاي دانش ‌بنيان و بنگاه‌هاي اقتصادي نيازمند استفاده از خدمات آن‌ها برقرار شود.

در حال حاضر بيش از 6 هزار شركت دانش بنيان در كشور وجود دارد كه حدود 4 هزار واحد از آن‌ها دانش بنيان توليدي هستند و از اين تعداد نيز حدود 570 واحد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور مستقر مي‌باشند.

امسال يكم تا دهم تير به‌عنوان دهه توليد و تجارت تعيين و به ترتيب اول تیر روز "اصناف؛ نماد اقتصاد مردمی"، دوم تیر روز "تشکل‌ها؛ هم افزایی تولید و تجارت"، سوم تیر روز "تجارت و خدمات؛ هوشمندی کسب و کار"، چهارم تیر روز "رسانه؛ تبیین گر تولید و تجارت"، پنجم تیر روز "زیرساخت؛ بنیان تولید و تجارت"، ششم تیر روز "صادرات؛ تولید پایدار در تراز جهانی"، هفتم تیر روز "امنیت قضایی؛ آرامش کسب و کار"، هشتم تیر روز "تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"، نهم تیر روز "معدن؛ فرصت ناب ارزش آفرین" و دهم تیر روز "صنعت و معدن؛ پیشران پیشرفت در گام دوم انقلاب" نامگذاری شده است.

تاريخ: 1401/04/08  | ساعت: ١١:٣٠ | شناسه: ١٨٢٢٦ | تعداد نمايش: 174


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1084020

  • بازديدکنندگان امروز : 3575

  • کل بازديدکنندگان : 17299304


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد